ŞIRNAK'TA BOMBAYI PATLAMADAN BAKIN KİM FARKETTİ !

03 Mart 2016 Perşembe 13:42

Şırnak’ın Cizre ilçesinde sokağa çıkma yasağının kaldırılmasının ardından kurulan mühimmat ve bombaların temizlik çalışmaları devam ediyor. Bugün öğle saatlerinde vatandaşların ihbarı üzerine tespit edilen bomba imha edildi.

ŞIRNAK'TA BOMBAYI PATLAMADAN BAKIN KİM FARKETTİ !
 Şırnak’ın Cizre ilçesinde sokağa çıkma yasağının kaldırılmasının ardından kurulan mühimmat ve bombaların temizlik çalışmaları devam ediyor. Bugün öğle saatlerinde vatandaşların ihbarı üzerine tespit edilen bomba imha edildi. Şırnak Valiliği tarafından dün yapılan açıklama ile birlikte sokağa çıkma yasağı 79 günün ardından kaldırıldı. Yasakların kaldırılması ile birlikte evlerinden çıkmak zorunda kalan Cizreliler evlerine dönerken birçok sıkıntı ile karşı karşıya kalıyorlar. Özelikle çatışma esnasında kurulan bomba düzenekleri ve patlamayan bombalar büyük tehlike saçıyor. Dün patlamamış bir bombanın patlaması nedeniyle 1’i çocuk 2 kişi yaralandı. Yaralanan çocuğun 
Şırnak Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı ve durumunun ağır olduğu öğrenildi. Bugün de vatandaşların ihbarı üzerine güvenlik güçleri harap olmuş bir evde bomba düzeneği tespit etti. Güvenlik güçlerinin çevrede geniş güvenlik önlemi aldıktan sonra kontrollü bir şekilde bombayı patlattı. Patlamadan sonra bölgeden duman yükseldi.
Anahtar Kelimeler pkkbombaşırnak

Yorum Gönder

@name x