Şırnak’taki şehit ve yaralıların kimlikleri belli

04 Ağustos 2015 Salı 16:34

Şırnak'ta teröristlerce askeri araca düzenlenen saldırıda şehit ve yaralıların isimleri belli oldu. Şırnak Milli Jandarma Karakolu'nda görevli askerler ile köy korucularına pusu kuran PKK'lıların, yola koydukları patlayıcıyı infilak...

Şırnak'taki şehit ve yaralıların kimlikleri belli

Şırnak'ta teröristlerce askeri araca düzenlenen saldırıda şehit ve yaralıların isimleri belli oldu.

Şırnak Milli Jandarma Karakolu'nda görevli askerler ile köy korucularına pusu kuran PKK'lıların, yola koydukları patlayıcıyı infilak ettirmesinin ardından roketatar ve uzun namlulu silahlarla ateş açması sonucu çıkan çatışmada şehit olan 2 asker ve yaralanan 2 güvenlik görevlisinin kimlikleri belli oldu. Saldırıda Osmaniye nüfusuna kayıtlı Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Acar ile Diyarbakır Hani nüfusuna kayıtlı Jandarma Er Abdulkadir Pektaş şehit olurken, Ordu nüfusuna kayıtlı Jandarma er Kadir Akpınar ile Şırnak Araköy nüfusuna kayıtlı geçici köy korucusu Hasan Akyol da yaralandı. Şehit Jandarma Er Abdulkadir Pektaş'ın ailesinin İzmir'de, yaralı er Kadir Akpınar'ın ise İstanbul'da yaşadığı öğrenildi.

Saldırı sonrasında Milli Tabur'dan PKK'lıların kaçabileceği Cudi Dağı'ndaki derin vadilerde belirlenen noktalar top atışlarıyla vuruldu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x