Sokak içindeki hendeği kapatmaya çalışan polise ateş açıldı

06 Ağustos 2015 Perşembe 19:24

Mardin’in Nusaybin ilçesinde YDG-H üyeleri, ilçede hendek kazmalarına müdahale eden polise silahla karşılık verdi. YDG-H üyeleri ile polis arasında çatışma bir süre devam etti. Edinilen bilgiye göre YDG-H üyeleri tarafından, Abdulkadir...

Sokak içindeki hendeği kapatmaya çalışan polise ateş açıldı

Mardin’in Nusaybin ilçesinde YDG-H üyeleri, ilçede hendek kazmalarına müdahale eden polise silahla karşılık verdi. YDG-H üyeleri ile polis arasında çatışma bir süre devam etti.

Edinilen bilgiye göre YDG-H üyeleri tarafından, Abdulkadir Paşa Mahallesi'nin bazı sokaklarında polis araçlarının girmesini önlemek için hendekler kazıldı, bazı noktalarda ise sözde asayiş noktaları oluşturuldu. Gelişmeler üzerine polis ekipleri mahalleye girerek hendekleri zırhlı kepçeyle kapatma çalışmalarına başladı. Hendekleri kapatmaya çalışan polise YDG-H üyeleri tarafından kaleşnikof ile ateş açıldı. Saldırıda ölü ya da yaralı olmadı. Polisin karşılık vermesi üzerine saldırganlar kayıplara karıştı. Bu arada TOMA aracıyla sokak ortasındaki bayrağa su sıkılarak örgüt pankartı indirildi. Göstericiler ile polis arasında çıkan olaylarda polis kalabalığa biber gazıyla müdahale etti. Hendek kapatma çalışmaları ve gerginlik devam ediyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x