Sokakta yaşayan hayvanlara yiyecek desteği

10 Ocak 2013 Perşembe 16:52

Bursa merkez Osmangazi Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, kar yağışıyla birlikte açlık tehlikesiyle karşı karşıya kalan Uludağ yolu ve civarındaki hayvanlara yem atıyor.     BESAŞ’la yapılan işbirliği çerçevesinde...

Sokakta yaşayan hayvanlara yiyecek desteği

Bursa merkez Osmangazi Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, kar yağışıyla birlikte açlık tehlikesiyle karşı karşıya kalan Uludağ yolu ve civarındaki hayvanlara yem atıyor.

    BESAŞ’la yapılan işbirliği çerçevesinde bu kurumdan sağlanan ekmekler haftanın 2 günü hayvanların aç kalmaması için belli noktalara bırakılıyor. Hüseyinalan, Yiğitali ve Kirazlı köyleri civarında ekmek ve mama dağıtılırken sadece köpek ve kedilerin dışında kuşlar için de ağaçlara ekmek asıldı.

    Ağaçlar ekmeklerin asılmasının ardından adeta ekmek ağacına dönerken, kar nedeniyle yiyecek bulmakta büyük güçlük çeken kuşlar da aç kalmaktan kurtuldu. Salı ve perşembe günleri Uludağ yolu ve civarında kar yerden kalkana kadar, doğada sahipsiz hayvanlara yiyecek bırakılacağı vurgulandı.

    Ayrıca zarar görmüş ve bakımsız halde bulunan hayvanlar ise barınağa götürülüp 15 günlük bir tedavilerinin ardından, sahiplenmek isteyene verilecek, sahiplenmeyen hayvanlar ise yeniden doğaya bırakılacak.


Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x