SON DAKİKA... SURİYE'DE KİMYASAL SALDIRI!...

04 Nisan 2017 Salı 18:09

Çok sayıda insan saldırıdan etkilendi.

SON DAKİKA... SURİYE'DE KİMYASAL SALDIRI!...
 Suriye Sivil Savunma Ekibi'nin verdiği bilgiye göre İdlib'deki kimyasal silah saldırıda 58 kişi öldü, 215 kişi gazdan etkilendi. Yaralılar için Türkiye'den 10 ambulans da sınır kapısına gitti, yaralılar Reyhanlı'ya getiriliyor. 

İdlib’deki Sivil Savunma Ekibi yetkilisi Enes Barakat, AA'ya yaptığı açıklamada, "Beşşar Esed rejiminin Han Şeyhun beldesine düzenlediği kimyasal silah saldırısında 58 kişi öldü, 215 kişi gazdan etkilendi. Ölenler arasında çok sayıda çocuk var." dedi. 

İdlib'deki sivil savunma yetkililerinden alınan bilgiye göre, bu sabah erken saatlerde Suriye Ordusu'na ait savaş uçakları, İdlib'in güneyindeki Han Şeyhun beldesine klor gazıyla saldırmıştı. 

ÖLÜ SAYISI YÜKSELDİ

Suriye İnsan Hakları Gözlem Örgütü saldırıda ölü sayısının 58'e yükseldiğini, ölenlerden 11'inin çocuk olduğunu bildirdi. Gazdan etkilenenlerin çevre hastanelere kaldırıldığı belirtildi. İdlib'in El Habit beldesine dün gece düzenlenen klor gazlı saldırıdan 20 sivil etkilenmişti.

AMBULANSLAR GİTTİ, YARALILAR GETİRİLİYOR

Türkiye sınırına 30 kilometre uzaklıktaki İdlip kentinin güney bölgesine düzenlenen hava saldırısında yaralanan Suriyeliler, Bab-El Hava Sınır Kapısı’na getirildi. Reyhanlı İlçesi’nden yardım istenmesi üzerine 10 ambulans ve AFAD ekipleri Cilvegözü Sınır Kapısı’ndan Bab-El Hava Sınır Kapısı’na geçti. Kimyasal gaz kullanıldığı iddia edilen saldırıda yaralanan 20 kişiye sağlık ekipleri ilk müdahaleyi yaptı. Yaralılar, 112 Acil ambulanslarıyla Hatay’daki hastanelere sevk edildi.

Son dakika... Suriyede kimyasal gaz saldırısı.. Çok sayıda ölü ve yaralı var

SURİYE ORDUSU KABUL ETMEDİ

Reuters'ın haberine göre Suriye ordusundan bir kaynak, kimyasal silah kullandıkları iddialarını reddetti. Açıklamada, Suriye ordusunun ne geçmişte ne de gelecekte kimyasal silah kullanmadığı ve kullanmayacağı' savunuldu.

FRANSA GÜVENLİK KONSEYİ ACİL TOPLANTIYA ÇAĞIRDI

İdlib'e düzenlenen kimyasal saldırının ardından Fransa, Birleşmiş Millet Güvenlik Konseyi'ni acil olarak toplantıya çağırdı

(Kaynak: Hürriyet)Yorum Gönder

@name x