Suriye'deki çatışmada böbreği kurşunların hedefi oldu

17 Ocak 2013 Perşembe 19:01

Suriye’de yaşanan savaş ortamında tek böbreği ile hayata tutunan Adil İzzet Halef (31)'in diğer böbreği de kurşunların hedefi oldu. Halef, Şanlıurfa’ya getirilerek OSM Ortadoğu Hastanesi'nde ameliyat edildi.Edinilen bilgiye göre; Suriye’de...

Suriye'deki çatışmada böbreği kurşunların hedefi oldu

Suriye’de yaşanan savaş ortamında tek böbreği ile hayata tutunan Adil İzzet Halef (31)'in diğer böbreği de kurşunların hedefi oldu. Halef, Şanlıurfa’ya getirilerek OSM Ortadoğu Hastanesi'nde ameliyat edildi.

Edinilen bilgiye göre; Suriye’de 2004 yılında katıldığı bir eylem sırasında üzerine açılan ateş sonucu bir böbreğini kaybeden Adil İzzet Halef, yapılan bir saldırıda diğer böbreğinden yaralandı. Resulayn ilçesinde meydana gelen olayın ardından, sınırı geçerek Ceylanpınar’a gelen Halef, ilk müdahalenin ardından OSM Ortadoğu Hastanesi'nde ameliyat edildi. Böbrekte oluşan hasar; Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Sabahattin Aslan, Opr. Dr. Zekeriyya Sayın, Göğüs Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Şamil Günay ve Üroloji Uzmanı Opr. Dr. Selahattin Ayçiçek’in katıldığı 3 saatlik ameliyatla tamir edildi. Ameliyat başarılı geçse de Halef’in hayati tehlikesi devam ediyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x