Suriye'deki savaştan faydalanıp lüks otomobil kaçakçılığı yapanlar yakalandı

26 Aralık 2012 Çarşamba 14:33

Kilis Öncüpınar Sınır Kapısı'nda Suriye'deki iç savaştan faydalanarak lüks otomobil kaçakçılığı yapan 3 kişi yakalandı. Türkiye'ye sokulmak istenen 2 jip ve 1 lüks otomobile de el konuldu. Öncüpınar Gümrük Muhafaza Kaçakçılık...

Suriye'deki savaştan faydalanıp lüks otomobil kaçakçılığı yapanlar yakalandı

Kilis Öncüpınar Sınır Kapısı'nda Suriye'deki iç savaştan faydalanarak lüks otomobil kaçakçılığı yapan 3 kişi yakalandı. Türkiye'ye sokulmak istenen 2 jip ve 1 lüks otomobile de el konuldu.

Öncüpınar Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinin dikkati sayesinde, Avrupa ülkelerinden Suriye'ye geçirilen, bu ülkedeki karışıklıktan da faydalanılarak hazırlanan geçmiş tarihli sahte araç ruhsatları ile birlikte Cheroke ve Mercedes marka jeep ile bir adet Opel marka otomobil Türkiye'ye geçirilmek istenirken yakalandı. Ekipler, 3 araca da el koyarken, araç sahipleri araçların Suriye'den satın alındığını iddia etti. Operasyon sonucu yakalanan Suriye uyruklu A.K (34), A.A (38) ve M.H (33) 5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu'na muhalefetten Kilis Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edildi.
Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Yorum Gönder

@name x