Suriyeli mültecilere yardım konvoyu İstanbul’dan hareket etti

18 Ocak 2013 Cuma 11:15

Yardımeli Derneği'nin 'Kış Geldi. Suriye İçin Bir Ekmek Bir Battaniye' kampanyası kapsamında Suriyeli mülteciler için topladığı malzemeler İstanbul'dan yola çıktı.Kışlık giysiler, un, makarna, pirinç, bulgur gibi gıda maddeleri ile...

Suriyeli mültecilere yardım konvoyu İstanbul'dan hareket etti

Yardımeli Derneği'nin 'Kış Geldi. Suriye İçin Bir Ekmek Bir Battaniye' kampanyası kapsamında Suriyeli mülteciler için topladığı malzemeler İstanbul'dan yola çıktı.

Kışlık giysiler, un, makarna, pirinç, bulgur gibi gıda maddeleri ile battaniye, yorgan, acil ihtiyaç malzemeleri, bebek bezi, temizlik malzemeleri gibi ihtiyaç maddelerinden oluşan yardım konvoyu İstanbul’dan hareket etti.

Yardımeli Derneği Genel Koordinatörü Osman İlhan, mağdur durumdaki Suriyelilere yardım etmenin bir insanlık görevi olduğunu söyledi. İlhan, "Konvoyumuzda 50 bin parça kışlık giysi/kıyafet, 5 bin battaniye, 20 tekerlekli sandalye, tıbbî malzeme, 80 ton un,1000 paket çocuk bezi, bir ton temizlik malzemesi bulunmaktadır. Konvoyumuz Kilis ve Hatay olmak üzere iki ayrı lojistik merkezine ulaşacaktır. Buradan da Hatay ve çevresindeki mültecilere yardımlarımız ulaştırılacaktır. Kilis’e gidenler ise Suriye’nin içindeki mağdur ve muhtaçlara yardımlarımızı ulaştıracaktır." dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x