Suriyelinin aracından küçük cephanelik çıktı

14 Şubat 2013 Perşembe 11:10

Gaziantep’in Karkamış ilçesinde bulunan sınır kapısında, gümrük ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda, Suriye uyruklu bir kişinin aracında silah ve mermiler ele geçirildi. Karkamış Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat...

Suriyelinin aracından küçük cephanelik çıktı

Gaziantep’in Karkamış ilçesinde bulunan sınır kapısında, gümrük ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda, Suriye uyruklu bir kişinin aracında silah ve mermiler ele geçirildi.

Karkamış Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Bölge Amirliği ekipleri, Suriye uyruklu A.R’nin kullandığı 814165 Suriye plakalı aracı şüphe üzerine durdurdu. Araçta yapılan detaylı arama sonucu sürücü A.R ile birlikte N.E ve R.A isimli Suriyeli yolcuların eşyaları arasında, 1 adet havalı tüfek, 5 adet kuru sıkı tabanca, bin 700 adet av tüfeği mermisi, 135 adet cep telefonu, 75 adet cep telefonu sim kartı ve 100 adet hazır kart ele geçirildi. Kaçak eşyalara ve bu eşyaların taşınmasında kullanılan araca el konulurken, 3 zanlı, tahkikat evrakları ile birlikte Nizip Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edildi. Zanlılar hakkında, 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu ve 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu’na muhalefetten suç duyurusunda bulunuldu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x