Taksici, seyir halinde at yarışı oynadı (Özel)

11 Mayıs 2015 Pazartesi 12:05

İstanbul'da bir taksi şoförünün seyir halinde at yarışı oynaması müşterinin cep telefonu kamerasına yansıdı. Taksi sürücüsü seyir halindeyken at yarışı tüyolarını radyondan takip edip not aldı. Müşterinin uyarılarına rağmen...

Taksici, seyir halinde at yarışı oynadı (Özel)

İstanbul'da bir taksi şoförünün seyir halinde at yarışı oynaması müşterinin cep telefonu kamerasına yansıdı. Taksi sürücüsü seyir halindeyken at yarışı tüyolarını radyondan takip edip not aldı. Müşterinin uyarılarına rağmen at yarışı oynamaya devam eden sürücünün, "Bir şey olmaz. Her gün yaşadığımız şey." sözleri dikkat çekti.

Bahçelievler'de bir taksici yol üzerinden bir müşteri aldı. Bu sırada at yarışları sunan radyoyu açan sürücü, ilk fırsatta yan koltuktaki at yarışları gazetesini direksiyona alarak, radyodan aldığı tüyoları not almaya ve gazetede bazı yerleri işaretlemeye başladı. Kırmızı ışıkta beklerken ya da trafik sıkıştığında gazeteyi takip eden ve not alan sürücü, seyir halindeyken de dinlediği tüyoları gazeteye yazmaya başladı.

Gazete ile ilgilenirken bir kasisi de hızla geçen sürücü, müşterinin, "Kaptan böyle tehlikeyi olmuyor mu? Hem araba kullanıyorsun hem at yarışlarını takip ediyorsun." sözleri üzerine şu cevabı verdi: "Bir şey olmaz. Her gün yaşadığım şey. Ben aslında pek 6’lı sevmem de, sevdiğimiz bir arkadaşımın atı koşuyor, onun için tüyoları alıyorum."

Bu sözlerin ardından taksici, uyarılara rağmen direksiyona koyduğu gazeteden yarışları takip etmeye devam etti. Elinden gazeteyi ve kalemi hiç bırakmayan sürücünün gözü gazetede, kulağı radyodan gelen tüyolardaydı. Kırmızı ışıkta gazeteyle ilgilenen sürücü, yeşil ışık yandığını da fark etmedi. Yolcunun uyarısıyla şaşırıp yoluna devam eden taksiciyi uyaran müşteri ise, "Sen seyir halindeyken bu işi yapma. Allah korusun kaza olur.." dedi.

Bu uyarıları da dikkate almayan taksici, gazeteyi tekrar eline aldı. Bulduğu her fırsatta at yarışı tüyolarını takip etti, gazeteye not aldı. 'At yarışlı' bu yolculuk otoyolda, sokak aralarında ve caddelerde yaklaşık 20 kilometre boyunca devam etti.

Görüntülendiğinin farkında olmayan taksici, yolcu taksiden indiğinde de yol kenarında gazeteyle ilgilenmeye devam ediyordu.

Taksicinin at yarışlı yolculuğu müşterinin cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x