Taksim Meydanı’na ek mobeseler yerleştirildi

27 Aralık 2012 Perşembe 17:00

İstanbul emniyeti, yılbaşı hazırlıkları kapsamında Taksim Meydanı’na ek mobese kameraları yerleştirdi. Meydanı gören noktalara vinç yardımıyla takılan kameralar, yılbaşı etkinliklerinde çıkacak muhtemel bir olumsuzluğu tespit etmek...

Taksim Meydanı'na ek mobeseler yerleştirildi

İstanbul emniyeti, yılbaşı hazırlıkları kapsamında Taksim Meydanı’na ek mobese kameraları yerleştirdi. Meydanı gören noktalara vinç yardımıyla takılan kameralar, yılbaşı etkinliklerinde çıkacak muhtemel bir olumsuzluğu tespit etmek için kullanılacak.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, yılbaşı öncesi güvenlik önlemlerini artırmaya devam ediyor. Etkinliklerde görev yapacak personelin konuşlanacağı bölgelerin belirlenmesi, güven timlerinin hazırlanması gibi tedbirlerin ardından takviye mobeseler de kritik noktalara montajlandı. Taksim Meydanı da ek mobese kameraları takılan alanlardan biriydi. Polis, vinçler yardımıyla yüksek aydınlatma direkleri ve binaların dış cepheleri başta olmak üzere önemli noktalara mobese yerleştirdi.

Çevredeki esnaf, alınan tedbirlerden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Ek mobese kameralarının suç oranını düşüreceğini söyleyen esnaf, polisin çalışmalarını takdirle karşıladıklarını ifade etti.

Yorum Gönder

@name x