Taksim'de 1 Mayıs krizi patladı!

25 Nisan 2013 Perşembe 15:47

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Taksim'de 1 Mayıs kutlamasına izin vermediklerini açıkladı. Sendikalar ise kutlama kararı aldı. Kriz var.

Taksim'de 1 Mayıs krizi patladı!
1 Mayıs'a gergin bir şekilde gidiliyor. Sendikalar inat etti, kazı çalışması yapan Taksim'de kutlama yapacaklarını duyurdu. 

İstanbul Valisi karşı açıklama yaptı; "Taksim'e izin yok"... İşte nur topu gibi Taksim ve 1 Mayıs krizi. 
KESK, DİSK, Türk-İş ve Türk Tabipleri Birliği'nden oluşan "1 Mayıs Tertip Komitesi", Taksim'de basın açıklaması yaptı.

Tertip komitesi adına konuşan DİSK Genel Başkanı Kani Beko, "Bu yıl da çağrıcı ve katılımcı örgütler olarak 1 Mayıs'ı İstanbul'da, Taksim 1 Mayıs alanında kutlayacağız. Taksim 1 Mayıs alanının, simgesel ve demokrasi mücadelesi açısından önemi bilinmektedir" dedi

BAKAN GÜLER KUTLANMAYACAK DEMİŞTİ

İçişleri Bakanı Muammer Güler inşaat çalışmaları nedeniyle 1 Mayıs kutlamalarının bu yıl Taksim’de kutlama olmayacağını açıklamıştı.

Bakan Güler, "Taksim Meydanı'nı Yayalaştırma Projesi nedeniyle orada yeterli önlemleri alacak fiziki ortam mümkün değil. Taksim Meydanı'nda basın açıklaması, Kazancı Yokuşu'na çiçek bırakılması gibi etkinlikler yapılabilecek.

Ancak yürüyüş gibi diğer etkinliklerin başka alanlarda sağlıklı şekilde yapılması için sendika yetkililerine öneride bulunacağız." açıklaması yapmıştı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x