Taksim’de zabıtalardan animatör avı

02 Şubat 2013 Cumartesi 00:53

Taksim'deki İstiklal Caddesi üzerinde sayıları gün geçtikçe artan padişah kılığındaki animatörlere Beyoğlu zabıta ekiplerinden darbe geldi. Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nde son zamanlarda padişah kılığında dolaşan animatörlerde...

Taksim'de zabıtalardan animatör avı

Taksim'deki İstiklal Caddesi üzerinde sayıları gün geçtikçe artan padişah kılığındaki animatörlere Beyoğlu zabıta ekiplerinden darbe geldi.

Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nde son zamanlarda padişah kılığında dolaşan animatörlerde artış gözlendi. Yoldan geçen vatandaşlar ile fotoğraf çektirip kazanç sağlayan animatörlere emniyet ve zabıta ekiplerince operasyon düzenlendi. Padişah kılığındaki animatörler, iş üzerinde zabıta ve polis ekiplerinin engeline takıldı. Zabıta ekiplerinin iddiasına göre, padişah kılığındaki animatörler vatandaşları rahatsız etmeye başladı.

Vatandaşların yoğun şikayeti üzerine dün akşam saat 20.00 sıralarında zabıta ve emniyet ekiplerince ortak operasyon düzenlendi. İstiklal caddesi üzerinden tek tek toplanan animatörler Beyoğlu Zabıta Müdürlüğü'ne götürüldü. Animatörler, kabahatler kanununa göre 88 TL para cezasına çarptırıldı. Animatörlerden bazıları yaptıkları işin herhangi bir suç unsuru teşkil etmediğini savundu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x