Tamamlanmayan köprü ölüme davetiye çıkardı: 2 ölü, 29 yaralı

26 Şubat 2015 Perşembe 09:56

Bursa’nın Karacabey ilçesi yakınlarında sabah saatlerinde meydana gelen 2 kişinin ölümü 29 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan kaza, kara yollarında yaşanan ihmallerin birini daha gözler önüne serdi. Kazanın, Gölkıyı köyü kavşağında...

Tamamlanmayan köprü ölüme davetiye çıkardı: 2 ölü, 29 yaralı

Bursa’nın Karacabey ilçesi yakınlarında sabah saatlerinde meydana gelen 2 kişinin ölümü 29 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan kaza, kara yollarında yaşanan ihmallerin birini daha gözler önüne serdi. Kazanın, Gölkıyı köyü kavşağında bir yıl önce yapılmasına rağmen bağlantı yolları tamamlanmadığı için kullanılmayan köprü eksikliğinden kaynaklandığı ortaya çıktı.

Bursa’nın Karacabey ilçesine 15 kilometre uzaklıktaki Gölkıyı köyü kavşağında sabah 07.30 sıralarında yaşanan kaza, yollardaki sıkıntıları bir kez daha gözler önüne serdi. Taşımalı eğitim için Karacabey'e öğrenci taşıyan Hüseyin Akdeniz yönetimindeki 16 S 8388 plakalı servis midibüsü, Gölkıyı kavşağından dönüş yapmak isterken Bursa istikametinde seyreden ve Karacabey'den Mudanya ilçesindeki bir fabrikaya işçi taşıyan Yılmaz Kocatürk yönetimindeki 16 HDC 14 minibüs ile çarpıştı. Kazada servis midibüsünde bulunan ve Yenikaraağaç köyünden 70 yaşlarındaki Fevzi Bası olay yerinde, öğrencilerden Kazım Akansel ise kaldırıldığı Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

Kaza sebebiyle olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi. Yaralılardan 10'u Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne diğerleri de Bursa ve Karacabey’deki hastanelere kaldırıldı.

KÖPRÜ YAPILSAYDI KAZA OLMAZDI

Bu arada kazanın yaşandığı Gölkıyı köyü kavşağında bir yıl önce yapılmasına rağmen bağlantı yolları tamamlanmayan köprünün ulaşıma açılmamasına vatandaşlar tepki gösterdi. Kazanın öğrenci servisinin Gölkıyı köyü kavşağından dönmek isterken yaşandığına dikkat çeken vatandaşlar, "Köprünün ayakları, üst tablası yapıldı. Ama bağlantı yolları tamamlanmadı. Köprü öylece duruyor. Eğer köprü tamamlansa öğrenci servisi köprüyü kullanacak dolayısıyla kaza yaşanmayacaktı. Köprüyü bir senedir tamamlamadılar." diye konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x