Tarihi Saraçlı Cami'si hizmete açılıyor

14 Mayıs 2015 Perşembe 16:29

500 yıllık geçmişe sahip Tarihi Saraçlı Cami'nin, restorasyon çalışmalarında son aşamaya gelindi.Cami içerisindeki çalışma ve restorasyonları Cami Temsil Heyeti’nin de eşliğinde değerlendiren Saraçlı Camii İmam Hatibi Ali Engin, şu...

Tarihi Saraçlı Cami'si hizmete açılıyor

500 yıllık geçmişe sahip Tarihi Saraçlı Cami'nin, restorasyon çalışmalarında son aşamaya gelindi.

Cami içerisindeki çalışma ve restorasyonları Cami Temsil Heyeti’nin de eşliğinde değerlendiren Saraçlı Camii İmam Hatibi Ali Engin, şu bilgileri paylaştı: “Buraya 6 ay önce geldik, geldiğimiz andan 1 ay sonra biz burayı tadilata aldık. Tabii önce temsil heyeti oluşturduk. Temsil heyetinden sonra, kaymakamlık ve müftülük oluru aldık. Bu aşamadan sonra temsil heyeti ile birlikte camimizde restorasyon ve tadilata başladık. Camimizin 500-600 yıllık tarihi bir geçmişi vardır. Daha önce Karşıyaka Mahallesi’nde olan camimiz dere yatağına ve yola geldiğinden dolayı oradan sökülüp taşları buraya taşınmış ve burada yapıldığı söyleniyor. Böyle bir geçmişi olan tarihi camimizdir. Şu anki yerinde ise 60 yıllık bir camidir.

CAMİMİZ TEMSİL HEYETİNİN ÜSTÜN GAYRETLERİ İLE BU AŞAMAYA GELDİ

Burada oluşturulan Cami Temsil Heyeti’nden Sanayi Sitesi Başkanı Ali Özkan, Tayfun Er, Kemal Kelleci’nin önderliğinde bir temsil heyeti oluşturduk. Herkes kendi tarafından bir şeyler yaptırmaya çalıştı. Camimizin bu aşamaya gelmesi sadece temsil heyetinin üstün gayretleri ile oldu diyebiliriz. Allah hepsinden razı olsun. Yine buraya yardımlarını esirgemeyen Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanı halı ve avizede, Ünye Belediye Başkanı'nın maddi yardımları oldu. Ünye Kaymakamı'mız Mustafa Demir de yanımızda oldu. Kendilerine teşekkür ediyoruz.”

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x