Tatvan Aile Destek Merkezi anneleri unutmadı

12 Mayıs 2013 Pazar 16:16

Bitlis’in Tatvan ilçesinde Tatvan Aile Destek Merkezi (TADEM) tarafından, Anneler Günü dolayısıyla bir etkinlik düzenlendi.    Tatvan Kardelen Otel’de düzenlenen 'Anneler Günü' konulu slayt gösterimi ile başlayan program,...

Tatvan Aile Destek Merkezi anneleri unutmadı

Bitlis’in Tatvan ilçesinde Tatvan Aile Destek Merkezi (TADEM) tarafından, Anneler Günü dolayısıyla bir etkinlik düzenlendi.

    Tatvan Kardelen Otel’de düzenlenen 'Anneler Günü' konulu slayt gösterimi ile başlayan program, şiirler okunması, okunan şarkılar ve minik çocukların gösterileriyle devam etti. Annelerin önemi hakkında yapılan konuşmaların ardından yapılan ikramlarla program son buldu.

    Kaymakam Murat Erkan’ın eşi Çiğdem Erkan, toplumun her ferdinin bir anne tarafından yetiştirildiğine vurgu yaparak, toplumun temel taşının anneler olduğunu söyledi. Toplumun salahiyeti, kalkınması ve kültür durumunu annelerin belirlediğini ifade eden Erkan, “Cennet dinimizde alınabilecek en büyük ödül, gidilebilecek en uzak hedeftir. Cenneti dahi annelerin ayakları altına seren bir dindir. Buradan baktığımızda anneliğin önemini anlayabiliriz.” dedi.

    TADEM Sorumlusu Belma Betül Doruk ise annelere hiçbir zaman saygıda kusur edilmemesi gerektiğini ifade etti.
    
    Etkinliğe, Bitlis Valisi Veysel Yurdakul’un eşi Emine Yurdakul, TADEM kursiyerleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x