Tayland'dan gelen Türk işadamları: Ucuz iş gücü büyük avantaj

10 Ocak 2013 Perşembe 13:37

Tayland’da yaşayan Türk işadamları tarafından kurulan Thai-Türk İşadamları Derneği (Thai-Turkish Business Association) Genel Sekreteri Muzaffer Demir, Tayland'daki ucuz iş gücünün Türk işadamları için büyük avantaj olduğunu söyledi....

Tayland'dan gelen Türk işadamları: Ucuz iş gücü büyük avantaj

Tayland’da yaşayan Türk işadamları tarafından kurulan Thai-Türk İşadamları Derneği (Thai-Turkish Business Association) Genel Sekreteri Muzaffer Demir, Tayland'daki ucuz iş gücünün Türk işadamları için büyük avantaj olduğunu söyledi.

    Thai-Türk İşadamları Derneği heyeti, Bursa Girişimci İşadamları Derneği'ni (BUGİAD) ziyaret etti. BUGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Fethullah Özkara, Tayland’a gidip ticaret yapan Türk işadamlarını ağırlamaktan gurur duyduklarını belirtti. Özkara, "Bursa ile Tayland arasında ticaretin artması için, iki ülke işadamlarının BUGİAD’da bir araya gelmesi ileride güzel sonuçlar verecektir." dedi.

    "UCUZ İŞGÜCÜ TÜRK İŞADAMLARI İÇİN BÜYÜK AVANTAJ"

    Tayland hakkında detaylı bilgi veren Thai-Türk İşadamları Derneği Genel Sekreteri Muzaffer Demir, yapı, enerji, geri dönüşüm, turizm sektörleri için Tayland’ın Asya’nın parlak ülkelerinden biri olduğunu söyledi. Demir, "Tayland ile Türkiye arasındaki ticaret hacminin şu an az. Tayland'ın Endonezya, Malezya, Vietnam, Singapur gibi ülkeler için de bir giriş kapısı. İşgücü oldukça ucuz. Bu büyük bir avantaj." diye konuştu.

    Tayland’ın takı, kuyumculuk ve turizm sektör ihtiyaçları için de önemli fırsatlar ülkesi olduğunu belirten Demir, tekstil ürünleri, mücevher, kauçuk, sentetik lif ipliği, otomotiv yan sanayi ithalatları konusunda da Tayland’ın ticarete açık bir ülke konumunda bulunduğunu aktardı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x