Termik santralde yangın çıktı, Kahramanmaraş alarma geçti

17 Şubat 2013 Pazar 12:25

Afşin-Elbistan Termik B Santrali 2. ünitesinde sabah saatlerinde yangın meydana geldi. Teknik bir sebepten kaynaklandığı ifade edilen yangının söndürülmesi için bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi.         Sabah...

Termik santralde yangın çıktı, Kahramanmaraş alarma geçti

Afşin-Elbistan Termik B Santrali 2. ünitesinde sabah saatlerinde yangın meydana geldi. Teknik bir sebepten kaynaklandığı ifade edilen yangının söndürülmesi için bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi.

        Sabah saat.09.30 sıralarında 2. ünitede alevler yükselmeye başladı. Yangın büyüdü ve diğer üniteleri tehdit etti. Santralin yangın söndürme ekibi olaya müdahale etti. Yangının hidrojen dolu depolara sirayet etmemesi için büyük gayret sarf edildi. Ambulanslar herhangi bir yaralanma ve can kaybı için bölgeye sevk edildi. Ambulans helikopter ve ambulans uçakların da her türlü ihtimale karşı hazır olması istendi. Öğle saatlerine doğru alevlerin önüne geçildi. Santral çalışanları soğutma çalışmalarına başladı. Santralin çelik konstrüksiyonunda büyük hasar meydana geldi. Ekonomik tablo, hasar tespit çalışmaları sonunda ortaya çıkacak.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x