Terör örgütü KCK davasında iddianame okunuyor

20 Aralık 2012 Perşembe 10:56

Terör örgütü KCK'ya yönelik yürütülen soruşturma kapsamında açılan 122'si tutuklu toplam 205 sanıklı dava, iddianamenin okunması ile devam ediyor.İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi'nde terör örgütü KCK'ya yönelik yürütülen davanın...

Terör örgütü KCK davasında iddianame okunuyor

Terör örgütü KCK'ya yönelik yürütülen soruşturma kapsamında açılan 122'si tutuklu toplam 205 sanıklı dava, iddianamenin okunması ile devam ediyor.

İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi'nde terör örgütü KCK'ya yönelik yürütülen davanın 20'nci duruşmasında eski BDP İstanbul İl Başkanı Mustafa Avcı ve Yazar Ragıp Zarakolu'nun oğlu Cihan Deniz Zarakolu'nun da aralarında bulunduğu 114 tutuklu sanık ile tutuksuz yargılanan 1 sanık katıldı.

Davanın toplam 2 bin 400 sayfalık iddianamesinin TRT'de görevli iki spiker tarafından, 1250'inci sayfasından itibaren okunmasıyla duruşmaya başlandı.

Mahkeme Başkanı Ali Alçık, daha önceki celsede duruşmanın öğlenden sonraki bölümünde sanıklar ile avukatlarının taleplerinin dinleneceği yönünde ara karar aldıklarını açıklamıştı. Öğleden sonra taleplerin alınması bekleniyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x