TOBB’dan Adıyaman eğitimine büyük destek

29 Ocak 2013 Salı 16:17

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 'Türkiye’nin Geleceğine Katkı Veriyor Projesi' çerçevesinde Adıyaman il merkezine 16 derslikli Anadolu Lisesi, 200 kişilik öğrenci pansiyonu ile kapalı spor salonu yaptırıyor. Eğitim ve spor tesislerinin...

TOBB'dan Adıyaman eğitimine büyük destek

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 'Türkiye’nin Geleceğine Katkı Veriyor Projesi' çerçevesinde Adıyaman il merkezine 16 derslikli Anadolu Lisesi, 200 kişilik öğrenci pansiyonu ile kapalı spor salonu yaptırıyor.

Eğitim ve spor tesislerinin yapımına ilişkin TOBB Genel Merkezi'nde Adıyaman Valiliği ve TOBB arasında törenle protokol imzalandı. Törene Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri, Adıyaman Milletvekilleri Ahmet Aydın, Mehmet Erdoğan, Murtaza Yetiş, Salih Fırat, Adıyaman Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu, Ticaret Borsası Başkanı Mahmut Fırat, Adıyamanspor Kulüp Başkanı Hüseyin Koç ve davetliler katıldı.

        Vali Mahmut Demirtaş, törende yaptığı konuşmada, Adıyaman’a yapılacak 16 derslikli Anadolu Lisesi, 200 kişilik öğrenci pansiyonu ve kapalı spor salonunun hayırlı olması temennisinde buluntu.
        
        TOBB'un, Türkiye’nin geleceğine büyük katkı verdiğini bu katkılarından birini de Adıyaman'a yaptığını kaydeden Vali Demirtaş, "Çocuklarımıza bugün güzel bir eğitim verirsek, geleceklerini de iyi hazırlamış oluruz. Unutulmamalıdır ki, insana yapılabilecek en büyük yatırım eğitim yatırımıdır. Ülkelerin gelişmişlik düzeylerine baktığımızda eğitime büyük önem verdiklerini görüyoruz. Türkiyemizin de koyduğu büyük hedeflere ulaşmak ancak eğitimli insanlarla mümkün olacaktır. Bugün sosyal sorumluluk çerçevesinde eğitime yapmış oldukları katkılarından dolayı, başta Sayın Başkanımız olmak üzere, TOBB yönetimine ve onların çok değerli üyelerine teşekkür ediyor, TOBB’un buna benzer eğitim yatırımlarının da devamını diliyorum." dedi.

        TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ise güneşin en güzel doğduğu il olan Adıyaman’a hayırlı bir işe imza atmak için bir araya geldiklerini ifade etti. Hisarcıklıoğlu, “TOBB olarak Adıyamanımıza 16 derslikten oluşan bir Anadolu Lisesi, 200 öğrenci kapasiteli pansiyon ve kapalı spor salonundan oluşan büyük bir eğitim kompleksi inşa edeceğiz. 1999 yılında 16 derslikli TOBB Adıyaman Merkez İlköğretim Okulu’nu Adıyamanımıza kazandırmıştık. Adıyaman’a eğitim kompleksi yapmamızın önemli bir sebebi var. Bizim için en kıymetli yatırım, eğitim için yapılan yatırımdır. Çünkü insana yapılan yatırım en büyük yatırımdır. Bakın şunu özellikle vurguluyorum, dünyada her yatırımın riski vardır. Her yatırımdan zarar edebilirsiniz. Ama insana yapılan yatırımdan, eğitime yapılan yatırımdan asla zarar etmezsiniz. Bugün protokolünü imzaladığımız bu eğitim yatırımının Adıyaman ilimize hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

        AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın da birlik ve beraberlik içerisinde neler yapılabileceğinin en güzel örneğini burada gördüklerini ifade etti. TOBB'un eğitim alanında çok güzel yatırımlar yaptığını ifade eden Aydın, "Daha önce ilimize bir okul kazandıran bu kurum, bugün de 16 derslikli Anadolu lisesi, 200 öğrenci kapasiteli bir pansiyon ve kapalı spor salonunu ilimize kazandıracaklar. Bu vesileyle başta TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’na, TOBB’un çok değerli yönetim kurulu üyelerine ve bu süreçte bu okulun ilimize kazandırılması yönündeki çabalarından dolayı valimize, belediye başkanımıza, milletvekili arkadaşlarımıza, ATSO başkanımıza, Ticaret Borsası başkanımıza ve basınımıza teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

        Adıyaman Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan ise Adıyaman’a özellikle eğitim alanında yapılacak her türlü yatırıma destek olacaklarını belirtti. Başkan Büyükaslan, "En hayırlı yatırımların başında eğitime yapılan yatırım gelmekte. Bizler de bu konuda üstümüze düşeni en iyi şekilde yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz." dedi.

        Adıyaman’a hayırlı bir yatırıma imza atmanın mutluluğunu ve onurunu yaşadıklarını ifade eden ATSO Başkanı Mustafa Uslu da “Sayın Başkanımız odamızın açılış töreninde Adıyaman’a bir okul müjdesini vermişti. Bugün o okulumuzun protokolünü gerçekleştirdik. İnşallah okulumuzun temel atma töreninde de aynı mutluluğu ve onuru yaşarız. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ülke genelinde bu ve buna benzer hayırlı işlere imza atmakta. İl olarak birlik ve beraberlik içerisinde neler yapabileceğimizin en güzel örneğini bugün burada görmüş olduk. Bu süreçte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x