TSK: Teröristle mücadele devam ediyor

22 Nisan 2013 Pazartesi 17:15

Sözde çözüm süreci kapsamında Genelkurmay Başkanlığı'ndan kısa ve net bir açıklama geldi. TSK yaptığı açıklamada, teröristle mücadelenin devam ettiğini vurguladı.

TSK: Teröristle mücadele devam ediyor

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), yasalarda ve Hükûmet direktifinde belirtildiği şekilde teröristle mücadelenin devam ettiğini açıkladı.

TSK: TERÖRİSTLE MÜCADELE DEVAM EDİYOR

TSK'nın resmi sitesinde yapılan açıklamada, "Türk Silahlı Kuvvetlerinin yasalarda ve Hükûmet direktifinde belirtildiği şekilde teröristle mücadelesi devam etmektedir" denildi.

Çözüm(!) sürecinde PKK'nın sınır dışına çekilmesiyle ilgili askerin nasıl bir tutum izleyeceğinin yazılı talimatla belirleneceği iddia edilmişti. 

İddialara ilişkin Başbakan Erdoğan, "Silahlı Kuvvetler bizden aldığı yetkiyi, verdiğimiz yetki çerçevesinde kullanır ama şimdi yeni süreçte herhangi bir yetki gerektiği anda bizden yetkiyi alacaktır. Benden Başbakan olarak, illerde valilerden vali olarak, yetkiyi alıp atması gereken adımları buna göre atacaktır" demişti.

MAMAK ASKERİ CEZAEVİ İLE İLGİLİ ÇALIŞMA YOK

TSK ayrıca yaptığı bir diğer açıklamada da, Mamak Askeri Cezaevi'nin otel olarak düzenlenmesi konusunda bir çalışma bulunmadığını belirtti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

ALPER tunga 5 yıl önce yorumlandı

23 nisan etkinliğinde paşalarımız bdp li boluculerle, kurtcu fasistlerle yanyana geleceklermis; bebek ve asker polis katili pkk li teröristlerle kucaklasan bdp lilerle generaller kucaklasirsa bu milletin iki eli de iki cihanda yakalarında olacaktır ...

0 Kişi beğendi.