Turgut Özal'ı Semra Özal zehirledi iddialarına yanıt

25 Nisan 2013 Perşembe 12:15

Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın eşi Semra Özal tarafından zehirlenerek öldürüldüğünü iddia eden gizli tanığa Semra Özal'dan çok sert yanıt geldi.

Turgut Özal'ı Semra Özal zehirledi iddialarına yanıt

Ergenekon Davası'nın gizli tanığı sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın şüpheli ölümüne ilişkin bomba gibi bir iddia ortaya atmış ve Özal'ı eşi Semra Özal'ın zehirlediğini ileri sürmüştü. Semra Özal'dan gizli tanığın bu iddialarına yanıt gecikmedi. “Turgut Özal'ı Semra Özal zehirledi” iddialarına yanıt veren Semra Özal gizli tanık için “Diline geldiği gibi konuşan garip bir yaratık” ifadesini kullandı.

"AKLA HAYALE GELMEYECEK SENARYOLAR"

Semra Özal avukatı Ali Kemal Sinsoysal aracılığıyla yaptığı açıklamada gizli tanık Selçuk'un İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne verdiği dilekçedeki iddiaların "kasıltı, hayal mahsulü ve iftira" olduğunu belirtti. Açıklamada, tamamen dava dosyasına giren gizli tanık ifadesine dayanılarak yapılan ve "Turgut Özal'ın, şantaj yapılarak eşi Semra Özal'a zehirletildiği" iddiasına yer verilen haber hatırlatıldı.

"GARİP BİR YARATIK"

Haber metninin, bir gizli tanığın gizli tanıklık zırhı altında akla hayale gelmeyecek hayali senaryoları kaleme almasından başka bir şey olmadığı ifade edilen açıklamada şöyle denildi: "Görgüye müstenit bilgisi olmayan, sadece kulak dolgunluğu ile gerçekte olmayan vakıaları sanki vuku bulmuşcasına hayalinde genişleten uydurma senaryoları da mekan ve zaman ilavesi ile kuvvetlendirme çabasındaki, kendini gizleyen bu sözde tanık, insanların şeref, onur, haysiyet ve namus kavramlarını bir çırpıda yerle bir etmekten kaçınmayan, diline geldiği gibi konuşan garip bir varlıktır."

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

GÜNSEL GÖRMÜŞ 5 yıl önce yorumlandı

e semra hanim yillarca turgut özalin saç tellerini cebinizde gezdirip, birilerini tehdit ederek geçinmedinizmi. siz zehirlemiş olmasaniz bile zehirleyenleri çok iyi bildiğininizi düşünüyorum. nice yiğitleri sevdalari yikmadimi!!!!!

0 Kişi beğendi.