Türk gemisi Piri Reis battı

29 Nisan 2013 Pazartesi 12:04

Yunanistan açıklarında Alman konteyner gemisi Consouth ile çarpışan Piri Reis battı. Kaza sonrasında Piri Reis gemisinde görev alan 10 denizcinin kayıp olduğu açıklandı.

Türk gemisi Piri Reis battı

Türk gemisi Piri Reis battı! Piri Reis adlı 133 metrelik kuru yük gemisi Yunanistan açıklarında Alman konteyner gemisi 127 metrelik Consouth ile çarpıştı. Çarpışma sonrasında batan Piri Reis’te bulunan 10 denizci kayboldu.

TÜRK GEMİSİ PİRİ REİS BATTI

Piri Reis ile Consouth’un çarpışması sonrasında Piri Reis gemisinde görev alan Suriyeli 10 denizcinin kayıp olduğu şirket yetkililerince açıklandı. 33 yaşındaki Japonya yapımı Piri Reis adlı kuru yük gemisi 13 bin DWT'lik ve yabancı bir ülkeye ait bayrak taşıyor.

Kazaya karışan diğer Alman gemi Consouth'ta ilk belirlemelere göre, ciddi bir hasar olmadığı ve 16 personelinin bulunduğu açıklanırken, kayıpların Piri Reis'te olduğu bildirildi. Kayıp mürettebat içinde Türk denizci olmadığı da gelen bilgiler arasında. Kazanın sabah saatlerinde Yunanistan'ın Sapienza adalarının 75 deniz mili açığında gerçekleştiği açıklandı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x