TÜRKİYE İLE İRAN DOST DEĞİL KARDEŞTİR!

08 Ocak 2020 Çarşamba 10:10

Değerli Kardeşlerim, İran bir Türk Yurdudur. Selçuklular, İlhanlılar, Safeviler,Afşarlar, Kaçarlar Iran'ı yönetmişlerdir. Bugün de Iran'da Farstan çok Türk vardır.

TÜRKİYE İLE İRAN DOST DEĞİL KARDEŞTİR!
Değerli Kardeşlerim,
İran bir Türk Yurdudur.
Selçuklular, İlhanlılar, Safeviler,Afşarlar, Kaçarlar Iran'ı yönetmişlerdir.
Bugün de Iran'da Farstan çok Türk vardır.
İran Türkleri, alışveriş islerinde baskın durumdadırlar.
Yonetimin tüm basamaklarında Türkler vardır.
Rehber Ali Hameney bir Türktür.
İran Türklüğü için eksiklik ana dilde eğitim yapılmaması ile Türkçenin İki resmi dilden biri olmamasıdır.
Kitap, dergi basımında bir sıkıntı yoktur.
Tebriz'de ilk gidişimde birtek Farsça konuşan görmemiştim.
İlginç geldi sordum.Birisi dediki : BURDA BİRİ FARİSİ DANIŞSA ONA DİYERLER : - AYA SEN ÖZÜN FARSSAN (Fars mısın ?) NİYE TÜRKİ DANİŞMİSAN DA FARSİ DANIŞİSAN ? BURDA HEÇ KİM FARSİ DANIŞABİLMEZ !
Iran Türkleri tüm İran'dadırlar.
Dolayısıyla İran'ı bölmeğe ya da Türkiye'de Türkiye-İran düşmanlığını körüklemeye yardımcı olmak ABD'nin amaçlarına katkı olur.
Unutmayalım ki ATATÜRK Sadabat Paktını kurarak Iran'a verdiği önemi ortaya koymuştur.
Çaldıran ile benzeri savaşlar sanıldığı gibi TÜRK- FARS savaşları değil, TÜRK ile TÜRK' ün savaşlarıdır. Şah İsmail'in Ordusunun Padişah Selim'inkinden daha yüksek oranda Türk olduğu da ilginç bir gerçektir.
Türkiye ile Iran'ın kardeşliği inançlardan,siyasi sistemlerden bağımsız bir gerekliliktir. 
Bugünkü Yeryüzü Gerçekleri açısından bakarsak 
İran 'ın Global Kapitalist Emperyalizm'e karşı direnişin bayraktarı olduğunu görürüz.Öyleyse Türkçüler,  Iran düşmanlığı yapmaktan kaçınmalıdırlar.
İslam Devleti konusu ise İran'ın iç 
sorunudur.
Türkiye bugün olduğundan daha seķüler olmalır.Bununla birlikte Iran'ın rejimine karışmamalıdır.
En büyük Turkçü olan ATATÜRK'ün Türkiyenin çıkarları öyle gerektirdiği için KOMÜNİST SSCB ile de MONARŞİST TEOKRATİK Iran ile de yakın olduğunu da esimize getirirsek bu konularda bilimlik yaklaşımın ne olduğunu daha iyi anlarız.
Yine söylüyorum : Türkiye ile Iran dost değil kardeştir.
Tahran'da dükanların camlarında " burada TÜRK MALLARI SATILIR " diye yazılar çoktur.
Gazetelerin " Güzellikler Ülkesi Türkiye" diye resimli uzun yazılar çıkar.
TÜRK AYDINLARI BELLEKLERİNE SOKULAN BATI YALANLARIN KURTULMALIDIRLAR.

Namık Kemal Zeybek Eski Turizm ve Kültür Bakanı
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 11

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

bayrak 3 ay önce yorumlandı

suriyede,rusyaya arkasını dayayıp bize posta koymaya kalmadımı bu ikiyülû iran.yine gidip rusyadan destek alsın...(sözlerimde türkmenleri ayırıyorum.onlara hep destek, tam destek)

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

PaşaBeg 3 ay önce yorumlandı

ne kadar cahil insanlarımız var. iranda azeri nüfusu 17 milyon civarında ve bunların hepsi azerbaycan türkü değil. 13 milyon kürt var ve 5 milyon beluçlar var. gerisi fars. he oldu einsteinde türktü aslında uzaylılarda uza türk boyundan hey Allahım

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

KARAMURAT 3 ay önce yorumlandı

Yazdıklarınını çoğu palavra.İran'ın nüfusu 81 milyon.Bunun 25-30 milyonu Azeri Türkü.Geri kalan çoğunluk Fars.Ülkeyi Farslar yönetiyor. Ali Hamaney Türkmüş bizde yedik. Öldürülen Süleymani kimin generali? Süleymani Haşdi Şabi terör örgütünü kurdu.Başta Halep'te İdlip'te Suriye'nin bir çok şehrinde Türkmenlerin sünnilerin yoğun olduğu yerlerde Esad'ın askerleriyle katliam yapmıştır.Bu şerefsizler Türk bayrağını ayaklarının altına alıp fotoğraflar çektirmişlerdir.İnanmayanlar internetten fotoğraf

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

KARAMURAT 3 ay önce yorumlandı

yazdiklariinin çoğu palavra. i̇ranin nüfusu 81 mi̇lyon bunun 25-30 mi̇lyonu azaeri̇ türkü

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Arif bayram 3 ay önce yorumlandı

Ayrica onuncu yuzyildan buyana bu corafyayi biz yuce turk milleti yonetiyo ama dilinizden dusmuyo neymiş pers imparatorlugu bilmem gelenek falan ne oldu onuncu asra gitmeye gerek yok karabag savaşinda iran kimin tarafindaydi bu cumleleri soyleyerek azerbaycanli kardeslerimizin karabagda şehit olmuş masumlarin yuzlerine nasil bakacaksiniz bizde savaşalim demiyoruz ama safimizda belli oraya dokunmayalim burda taraf olmayalim osmanlinin son yillarini animsatiyo ve bu ulke daha cok mustafa kemaller alparslan turkeşler ve devlet bahçeliler cıkarir ama bir namik kemal zeybek asla,cunku sizin eşiniz bulunmaz bizim gibi gorunen ama asla bizim gibi turkçü nefes almayan biri birdaha gelmez bu millete gelmesinde zaten..

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Arif bayram 3 ay önce yorumlandı

Türkculuk adina en son siz konusmalisiniz once anadilde egitimden iranı yoneten Türklerden bahsedip ardindan karismayalim demek de nedir,artik cekilen zulum biticek iran bolunecek ve tam bagimsiz buyuk turkiye olucak sizde boyle demek istediniz dimi sayin kendini turkcu tanitan bakan..

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Sebahattin ÜSTÜN@tarık 3 ay önce yorumlandı

evet,aynen.

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Recepali 3 ay önce yorumlandı

Türk hiç bir zaman aman diyene el kaldırmamıştır savaşta bile teslim olanı öldürmemiş esir almıştır. Hele sivil katliamını yapmış tarihi belgelerle isnat edilecek hiç bir zaman olmamıştır. Ama bugün yarısı türk diye bahsettigin iranın amerika kadar rusya kadar israil kadar eli kanlıdır. Hala idlibi vuran sivil katliamına devam eden esedve rusya bizzat iranin destek verdigi dostlarıdır. Öldürülen kafir katil süleymaninin ya hüseyin biz geldik dedigi ırakta ve suriyede onun emriyle 500 bin sivil çoluk çocuk sunni katledilmiştir. Haşdi şabi paralı wagner rus askerlerinden amerikan blackwater paralı katillerinden daha katillerdir. Odalar dolusu tamamamı cocuklar katledilmiş duvarlar kana boyanmış kesilmiş biçilmiş sunni çocukların resimleri videoları mevcuttur. Velevki sunni olmasa bile çocuk sivil katliamı ne demektir. Hiç bir türk bunu yapmaz yapamaz. Bizim özümüzde katillik yoktur. Şimdi yarısı türk dedigin devlet bunları yapan bir rejimi kabul etmiş ona uymuş gidiyor. Bu benim kardeşim olamaz. Haşa ehli sunnete ve sahabilere küfreden beddua intizar eden bir türk benim kardeşim olamaz. Kardeşlik öyle basit bir olgu degildir. Eger sadece ırktan yana kardeşlik olacak olsaydı bu gün finlandiyalılar macarlar bulgarlarda bizim kardeşimizdi

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

kabızbeyinliler 3 ay önce yorumlandı

üfürerek tari̇h yazilmaz goçum.bi̇z i̇ran i̇le olan münasebeti̇mi̇zi̇ hala kasrı-ı şi̇ri̇nle sağliyoruz-ali̇ osmaninin zamanindan beri̇.haddi̇ni̇ bi̇l..**sen ahmet yesevi gibi mübarek bi̇r zati.o seni̇n../.../....benzetti̇n.sen busun.çünki̇ fi̇kri̇yatin ve fitriyatin kayip.chp teve de sen*ulusal teve de sen**korkarim karlmarxin tevesi̇ olsa oradada sen--yahu ki̇msi̇n mi̇llet seni̇ tanisin..rahmetli̇ otel ayisi seni̇ mi̇lleti̇n önünde dayaktan bi̇ti̇rcekti̇ .mi̇llet seni̇ bi̇li̇yor.

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

kabızbeyinliler 3 ay önce yorumlandı

bu adam acai̇p,tuhaf bi̇ri̇si̇.her yerde.her fi̇ki̇r tevesi̇nde.gi̇tti̇ği̇ yada bi̇ndi̇ği̇ taksi̇ni̇n şöföre görüne göre tahliller yapiyor- bana teröri̇st besleyen ülkeye nasil dost deri̇m.i̇slam dünyasini parçalayan i̇ki̇ i̇ğrenç devlet var.bi̇ri̇si̇ *suudlar bi̇ri̇si̇ aha bu i̇ran...zeybek seni̇n sözleri̇ni̇ni̇ ki̇mseni̇n di̇nledi̇ği̇ni̇ sanmam."haberalp hari̇ç"ulusalci haberalp-

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

tarık 3 ay önce yorumlandı

aynen yarısı türk olan iran ile içinde çoğu bölgelerinde türk yaşayan rusya ve çin ile iyi ilişkiler kurmayalımda gidelim fırsatını bulsa bizi tarihi gömecek amerikan ve ingilizleri dost edinelim.

6 Kişi beğendi.