Türkiye’nin ilk ‘Deniz Uçağı Eğitim Merkezi’ Kocaeli’nde açıldı

26 Aralık 2012 Çarşamba 15:35

Türkiye'nin ilk 'Deniz Uçağı Eğitim Merkezi' Kocaeli'nde açıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda Türkiye'nin ilk, dünyanın da sayılı eğitim alanlarından olan Deniz Uçağı Eğitim...

Türkiye'nin ilk ‘Deniz Uçağı Eğitim Merkezi' Kocaeli'nde açıldı

Türkiye'nin ilk 'Deniz Uçağı Eğitim Merkezi' Kocaeli'nde açıldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda Türkiye'nin ilk, dünyanın da sayılı eğitim alanlarından olan Deniz Uçağı Eğitim Merkezi'nde, deniz uçağı pilotları yetiştirilecek. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Deniz Uçağı Üssü'nde basın toplantısı düzenleyerek merkez hakkında bilgi verdi. Toplantıda, Deniz Uçağı Pilot Eğitmeni Hakan Osanmaz da hazır bulundu.

Karaosmanoğlu, deniz uçağının işlevi açısından kendilerine büyük faydalar sağladığını kaydetti. Karaosmanoğlu, ''Türkiye'de ilk kez, pilotların Deniz Uçağı Eğitim Sertifikası alabilmesi için eğitim vereceğiz. Deniz uçağı pilotu olmak isteyenleri burada eğiteceğiz. Bu, Türkiye için bir ilk. Avrupa'nın 3. eğitim merkezi oluyor. Avrupa'da kışın eğitim yerlerinde donmalar oluyor. İzmit Körfezi'nde böyle bir donma olmadığı için 365 gün, inişler ve kalkışlar rahat bir şekilde yapılabiliyor. Biz her mevsim eğitim verebilecek durumdayız. Türkiye'de ilk defa bu eğitimleri başlatmaktan onur duyuyoruz.'' dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x