TÜRKİYE’NİN İNOVATİF GİRİŞİMCİSİ GÖLGELİ’YE ÜLKÜ OCAKLARINDAN BÜYÜK DESTEK

21 Temmuz 2020 Salı 14:24

Malatya Ülkü Ocakları Başkanı Bayram Işık yaptığı açıklamada; “Ülküdaşımız Erkan Gölgeli Banka Müdürü kimliğiyle fikrini 2008 yılından itibaren yüksek lisans tezi haline getirmiş, İncelemeli (Dünya) Patenti almış ve bu çalışması Tübitak tarafından da ödüllendirilmiştir.

TÜRKİYE'NİN İNOVATİF GİRİŞİMCİSİ GÖLGELİ'YE ÜLKÜ OCAKLARINDAN BÜYÜK DESTEK

Malatya Ülkü Ocakları il  başkanı Bayram Işık Ülkü ocakları  il binasında  yaptığı açıklamada; “Bugün kutlu dergahımızda,Türk  Bankacılık sistemine  ve Türk ekonomisine  “Karekodlu Çek sistemi” isimli buluşu ile 7  yılda yaklaşık 70 Milyar TL’lik katkı sağlayan ,camiamıza yıllardır gönül veren hemşerimiz, ülküdaşımız, ülkemizin  önemli inovatif girişimcisi Erkan Gölgeli’yi tebrik etmek ve günün anısına  plaket sunumu için bir araya gelmiş bulunuyoruz.” dedi.

TÜRKİYE’NİN İNOVATİF GİRİŞİMCİSİ GÖLGELİ’YE ÜLKÜ OCAKLARINDAN BÜYÜK DESTEK

Malatya Ülkü Ocakları Başkanı Bayram Işık  yaptığı açıklamada; “Ülküdaşımız Erkan Gölgeli Banka Müdürü kimliğiyle  fikrini 2008 yılından itibaren  yüksek  lisans tezi haline  getirmiş, İncelemeli  (Dünya) Patenti  almış ve bu  çalışması Tübitak  tarafından da ödüllendirilmiştir. Buluş fikrini 2008 yılından  itibaren bankalar, milletvekilleri, STK’lar, iş dünyası ve bürokratlarla yapılan 5 yıl süren görüşmelerle  bürokratik  engelleri  aşarak,  2013  yılında Bankalar Birliği  bünyesinde var olan  Kredi  Kayıt Bürosu  A.Ş  üzerinden hayata geçirmiştir. Erkan Gölgeli, ilgili kurum  ile 5 yıl süren mahkeme  sonucunda, yerel  mahkemedeki patent davasını kazanarak büyük bir girişimcilik hikayesine de konu olmayı başarmıştır.” dedi.

Başkan Bayram Işık ayrıca hayata geçen Karekodlu Çek sistemi ile çeklerin cep telefonu üzerinden istihbaratının yapılabilmesi sayesinde, sahte ve karşılıksız çekler sorunu bitmiş, mahkemelerdeki çek davaları azalmış, ticaret hayatında dolandırıcılık faaliyetlerinin de  azalması ile bu sayede iş adamlarının dolandırılmaları da önlenerek intiharlara varan icra ve iflasların da sona erdiğini belirterek, sözkonusu çalışmadan dolayı Türk ticari hayatının güvenli hale geldiğini de belirtti.

Malatya Ülkü Ocakları Başkanı Bayram Işık “Türk ve İslam  dünyasında  büyük buluşların çıkması  adına ülke olarak inovasyona önem vererek  yeni  mucitlerin ortaya çıkması en büyük arzumuzdur. Bu anlamda  Karekodlu Çek  sisteminden dolayı  ülkemiz ekonomisine ciddi anlamda  katkı sunan Erkan Gölgeli’ye bu değerli  çalışmasından dolayı, ÜLKÜ OCAKLARI Malatya İl Yönetim Kurulu adına teşekkür ediyorum” dedi.

Buluş sahibi  Erkan Gölgeli de “Başkanımıza şahsımı  Türkiye’nin en inovatif girişimcisi ödülüne layık gördükleri için teşekkür ediyorum. Bugüne kadar sayısız  ödül  aldım. Malatya Ülkü Ocakları tarafından layık görüldüğüm şu  anda takdim edilen ödül, aldığım ödüller  içerisindeki  en  değerli olanıdır. ÜLKÜ OCAKLARI’mızın inovasyona önem vermesinin  önemi, bu coğrafyada yeni   Aziz Sancarlar,Ali Kuşçular, El Zehraviler’in ortaya çıkması noktasında en büyük kilometre taşıdır. Malatya Ülkü  Ocakları Başkanı’m ve devam eden davanın avukatlığını üstlenen Malatya Ülkü Ocakları Başkan Yrd. Av. M.İsmail Arıkan’ a sonsuz teşekkür ediyorum.” dedi .

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x