TÜRKİYE’Yİ BEKLEYEN ÇOK BÜYÜK TEHLİKE NEDİR?

02 Kasım 2019 Cumartesi 13:09

Iktidarın, Havuz medyası marifetiyle beslediği iradesi kiralık kalemler, gündem saptırma ya da başka konularda övgü yarışına girmişken; Türkiye'nin geleceği ile ilgili hissiyatı olan bazı kalemler de tarihi öneme sahip acil meseleleri gündemde tutup, milli ve vicdani bakış açısıyla hem kamuoyunu bilgilendiriyor hem de hükümete belki Işık tutar düşüncesiyle fikirlerini beyan ediyorlar...Kalemlerine ve yüreklerine sağlık.

TÜRKİYE'Yİ BEKLEYEN ÇOK BÜYÜK TEHLİKE NEDİR?

 Iktidarın, Havuz medyası marifetiyle beslediği  iradesi  kiralık kalemler, gündem saptırma ya da başka konularda övgü yarışına girmişken; Türkiye'nin geleceği ile ilgili hissiyatı olan bazı kalemler de tarihi öneme sahip acil meseleleri gündemde tutup, milli ve vicdani bakış açısıyla hem kamuoyunu bilgilendiriyor hem de hükümete belki Işık tutar düşüncesiyle fikirlerini beyan ediyorlar...Kalemlerine ve yüreklerine sağlık.

                   ** 
Orhan Uğuroğlu'nun - Yeniçağ Gazetesindeki bugünkü yazısı da bunlardan biridir.
İşte o yazu...
             *
Türkiye'ye milyarlarca dolar tazminat riski

Türkiye ile Amerika arasındaki sorunlara yeni bir başlık daha eklendi. Amerika'daki Türkiye kökenli Ermenilerin, "Tehcir edildik, malımıza mülkümüze el kondu, onların tazminini istiyoruz" diye açtıkları davalar yine gündeme geldi.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Heyeti üyesi Cemil Çiçek "herkese uyarı" başlığı ile Türkiye'nin milyarlarca dolarlık tazminat riski ile karşı karşıya kalacağı uyarısında bulundu.

Çiçek'i arayarak, bu açıklamasını Karar Gazetesi köşe yazarı Ahmet Taşgetiren'in köşe yazısından okuduğumu belirterek sordum:

- Yüksek İstişare Kurulu toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a söylediniz mi? Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün haberi var mı?

Çiçek, "Haberi olması gerekenlerin bilgisi var" diye yanıt verdi.

"Türkiye'nin milyarlarca dolarlık tazminat riski ile karşı karşıya kaldığı riskin ne olduğunu TBMM eski başkanı, Adalet eski bakanı ve Cumhurbaşkanlığı İstişare Kurulu üyesi Cemil Çiçek, şöyle anlattı:

"Amerika'daki Türkiye kökenli Ermeniler bir süreden beri Türkiye aleyhine tazminat davaları açmışlardı.

'Tehcir edildik, malımıza mülkümüze el kondu, onların tazminini istiyoruz' iddialı bu davalara Kaliforniya'da bir idari mahkeme Türkiye'nin itirazı üzerine, bu konunun yargı meselesi olmadığına, siyasi nitelikli olduğuna dolayısıyla kararı siyasilerin vermesi gerektiğine." hükmetti.

Amerikan Temsilciler Meclisi'nin kabul ettiği, 'Soykırım' tasarısı ile ilgili son karar, bir manada işin siyasi boyutunu Ermenilerin talebi çerçevesine getirmiş oldu.

Üstelik kabul oyunun oranı Ermenileri cesaretlendirici bir mahiyet taşıyor.

Mahkemeler bundan sonra 'Siyaset çözsün' gerekçesini kullanmayabilirler.

Amerika'daki herhangi bir mahkeme Temsilciler Meclisi'nin 'Soykırım' kararını dayanak olarak alıp, 'Soykırım zaman aşımına dahil değildir' kararını verebilir.

9 Kasım 2019 temyiz itirazının son tarihi. Ermeniler şu anda Amerika'daki iklimin kendi lehlerine önemli sonuçlar doğurabileceği ümidiyle Yüksek Mahkemeden bir 'Tazminat kararı' çıkarabilirler."

Değerli okurlarım,

Cemil Çiçek,  "Böyle bir tazminat kararı Türkiye'nin başına 100 yıl altından kalkamayacağı sorunlar açar" diyor.

Evet, Amerika'daki Türkiye düşmanlığını da göz önüne alırsak, Amerikan mahkemeleri Türkiye'yi milyonlarca dolar tazminat ödemeye mahkum edebilirler.

Türkiye, elbette Amerikan mahkemelerinin kararlarını ret edebilir.

Ancak, Amerikan başkanı ve devleti bu konuyu da Türkiye'ye yaptırım konuları arasına alabilirler.

Gerçekten çok önemli bir konudur ve Cemil Çiçek'in bu konuyu bir köşe yazarına sızdırması da ilginçtir.

Madem AKP iktidarı bu konuyu biliyor neden kamuoyuna açıklamıyor?

Neden Türk milletinden saklanıyor?

Cemil Çiçek'in şu ifadesi de bence gerek Cumhurbaşkanına, gerek AKP hükümetine uyarıdır:

"İçe dönük söylemlerin heyecanıyla dışardaki pek çok mesele gözden kaçıyor"

Değerli okurlarım,

Cemil Çiçek, Mazlum Kobani kod adlı teröristin Kanada Başbakanı ve Amerikan Başkanı tarafından tanınmasını, "Yeni bir Yaser Arafat yaratmak" olarak değerlendiriyor ki bu benzetmesini açıklamasını da istedim.

Çiçek, "Arafat, terör örgütü başı olarak kamplarda Türkiye'den giden teröristlere de eğitim vermişti. Daha sonra Birleşmiş Milletler kendisini Filistin Devletinin siyasi aktörü haline getirerek tanımadı mı? Mazlum Kobani kod adlı terörist de 'Siyasi aktör' haline getirilmeye çalışılıyor" dedi.

Değerli okurlarım,

Uluslararası planda kamu diplomasisi yapılmasını vurgulayan Çiçek şunu söylüyor: "TBMM'de, 120'yi aşkın dostluk grubu var. Bunlar ne işe yarar, ne zaman çalışacaklar? Barolar Birliği, Odalar Birliği, farklı işadamı kuruluşları, sivil toplum örgütleri dünyaya Türkiye'nin tezlerini anlatamazlar mı?"

Cemil Çiçek anlaşılan o ki AKP içinde yeni bir muhalefet modeli sergiliyor…
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 43

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Süleyman Şah 3 ay önce yorumlandı

boş konuşmayın...c.reis türkiye nin güçlenmesi için elinden geleni yapıyor sizler ise baltalayıcı konuşmalar yapıyorsunuz...chp zihniyeti sizin içinize işlemiş,sizler bat ve amerika nın uşakları mısınız?

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

**kolit beyinlere 3 ay önce yorumlandı

**eğer bur ülkenin.parlamentosu veya toplu karar birimi"türkiye hakkında veya başka ülkenin aleyhinde karar alamız.ancak ve ancak kendi duruşunu gösterecek bir takım kararlar alır.mesela rte.abd de varsa malı.içişleri-savunma bakanının abd de varsa ticari veya finansal birikimi onlara uygular..ermenistan ile türkiye arasında olan bir devletler arası umumi hukuk işlemini yürütemez.yürütülmesini yapacak öteki bağımsız mahkemelere akıl ve baskı veremez.hepsi bu

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

**kolit beyinlere 3 ay önce yorumlandı

***uluslararası planda kamu diplomasisi yapılmasını vurgulayan çiçek şunu söylüyor: "tbmm'de, 120'yi aşkın dostluk grubu var. bunlar ne işe yarar, ne zaman çalışacaklar? barolar birliği, odalar birliği, farklı işadamı kuruluşları, sivil toplum örgütleri dünyaya türkiye'nin tezlerini anlatamazlar mı?"**heyyy! bu cemil çiçek tbmm de başkanlık yaptı.demekki bsoşuna yapmış..sonradan akıl vermek akılcı insanların tevessül edeceği bir düz mantık değildir...görevini demekki zamanında tbmm de yapamamış

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

**kolit beyinlere 3 ay önce yorumlandı

buj habere yorumumun özeti şudur===>korkunun ecele faydası yok.bu ülkede kendisini kanıtlamış yigit insanlar vardır ülkesine moral verir o insanlar konuşunca-ama bu yazınız milleti daraltan ve hezeyan dolu bir yazı olmuş.böyle yazıları milli olanlar yazamaz.art niyetliler yazar..bu ülke dünyada belli bir çıtanın fevkine gelmiş bir ülkedir.eski sönük korkak devlet yoktur günümüzde.saygılar.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

**kolit beyinlere 3 ay önce yorumlandı

**haber alp:burayı düzenleyiniz.önce yorumu okuyup sonra okey veriniz veya vermeyiniz**yazdıklarımdaki sesli ünlü ve yumuşak ünlü harfler hızlı seri yazmaktan dolayı düşmüş-veya kurgusu oluşmamış.ben yazdıklarımı tekrar okudum.düzeltmem imkansız hepsi hatalı olmuş.anlamları kaymış ben bile anlamıyorum yazdıklarımı.lütfen buraya itina gösteriniz.böyle saçmalık olmaz.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

**kolit beyinlere 3 ay önce yorumlandı

bundan bir evvelki yorumum 16 bölümün anlaşılır kılmak amaçlı tekrarlanmış ve düzeltilmiş halidir.....

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

**kolit beyinlere 3 ay önce yorumlandı

>bunu hal de hammal bi̇r kardeşi̇mi̇zde bi̇li̇r derki̇" ulan gardaşim bu orospu çocuğu Allahsiz di̇nsi̇zleri̇n yapmayacaği bi̇rşey yoktur.kafalarina i̇llaki̇ bi̇r mi̇lleti̇n uyanişini tekrar o eski iğrenç senelere çevi̇rmek i̇sterlerse bunu**belgesi̇zde yaparlaaar.belgeli̇de**yanu bunu söylemek için illa bir yeniçağ gazetesi olmak mı gerekir..esas amaç .bu ülkenin diz çökmemesine dayanak olmak .sevgi ve muhabbetle***

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tarık Kor 3 ay önce yorumlandı

saçma haberleri buraya taşımayınız...paganist kültür türk milliyetçiliğinin yahudiler tarafından miras bırakıldığı bir milliyetçilik türüdür-almanya-ispanya-türkiyedik yapudilerde bulundukları ülkenin**dilleri ve paganist yazı öncesi belgesiz tarihini kullanır zira bir ülkenin insanını ya din ile yada--dili ve tarihi üzerinden kandırılarak oyuna sokulur......haberalp portalında böyle haberleri istemem.ama ben komonst-marxist-lennist eğimilmleri olan bir portalım diye yaz bizde girmeyelim...

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak kor 3 ay önce yorumlandı

o iğrenç kaknem kasaların atıldığı.bankaların batırılıp 51 milyarı millete geçirdiği-bir gecede ımf nin emriyle 18 maddeyi tbmm den geçirip iğrenç hilkat garibesi gibi bir ülkede iktidaramı gelmeyi isterdiniz.şu dönemlerdemi---soruyorum size??yeminle bunu bir sosyalist olana sorsam--Allahtan korkmadığı için şunu söylerdi===>türkiyenin içine sıçan bir akpnin yıkıp bitirdiği tabiki şu günlerdeki türkiye de iktidar olmazdım.hadi bunlar oynak belyinli diyelim.bir milliyetçi olarak pestimistik

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak kor 3 ay önce yorumlandı

istişare-i icabetsizliklerde sınırsız manyaklara===>komutanından erine kadar.yahu bu milletin çocuklarına bakıyorsun**düğüne gidiyouz diyor.trump diyorrki **türk askeri öğle yemeğine gider gibi savaşa gidiyor--bak elin gavuru nasıl çekiniyor.biz durdurmasaydık türkler o malum qetrol kuyularına kadar gidecekti.dediler.bunlar sizin referans gösterdiklerinizin aklından bile geçmeyen meseleler.bu milleti korkutamazsınız.milliyetçi olduğunu iddia edenler(mhp hariç)sorarım size 2003 yılının

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak kor 3 ay önce yorumlandı

**her savaş öncesi ecdadımız-askerlerine boy abtesti aldırır.beyaz don gömlek giydirir.sabah namazı kaldırır onlara kurandan bir ayet okur ve hitap eder!!zafer Allahindir.bazılarının kalemleriyle neler dedilerki saysam utanmazlardada-suriyeye niye girdik-girdik bak 7 düvel bizi maf edecek-orası bataklık-oraya giren çıkmaz-türkiyenin atatürkün sayesinde kurduğu devleti bitireceksiniz-kısaca gökten kemik yağmayacak laflar..nooldu..tıpkı osmanlı dönemi gibi..bakıyorsun bakanından kuvvet

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

tırak kor 3 ay önce yorumlandı

buylea yapanlara milletimiz ne diyor biliyormusunuz **ne lan sen müneccim....yedin derler/0iyi düşünün iyi çıkarım yapın çıkarım yaparkende ıkınmayın sıçarsınız ortalığı bok götürür.ona göre...bu ülke her savaşımızda içimizdeki cılız kaknem-gölgesinden korkanlarla dolu insarlarla da savaştı bu millet ama!!ilahi kudrette galip olan**Allahın"künfeyekün"dediği milletlerindir-selam ve dua ile***bu haberalpı kapatın aslanım--sinirime dokunmayın.yada gerçek milli-yerli olun-->haa.ben küfür etmedim

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

tırak kor 3 ay önce yorumlandı

son rötüşş===>nede doğusunda yok..bu gazeteciliği yapamayacağınız ve dileneceğiniz bir toprak parçasına sıkışır kalırsınız.haaa sakın!!efendim benim milli ırkdaşlarım var benim atatürkçü fikirdaşlarım var falan demeyin--o gün**kendi içinde Allah rızası için birleyememişlere **Allah asla yardım etmez kim olursan ol..selam ve dua ile**lütfen benim onurumu-moralitemi bozacak yazılar yazmayın.sizin göreviniz burada dedektiflik veya iki gıramlık think thank"ini buraya harcamayınız .

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

**kolit beyinlere 3 ay önce yorumlandı

çıkısı olmayacak ankara merkezli küçük bir orta ada verilmek suretiyle çok yakında işgal edilecek!!benim referanslarımda sizin referanslarınızın aynısı.hadi buyurun:))yapmayın.zenginde olsanız-bir akıl hastalığınada tutulsanız..şu günlerde milliyetçiysen -kimsen-atatürkçüysen-komonostsan-dindarsan ne olursan ol.Allahınızı seviyorsanız-hangi dine inanıyorsanız-ş ülkenin seçtiği kişiyi öngörüsüz ve koşulsun 2 sene daha destekleyiniz-yoksa bizi koruyacak bir türkiye haritamazın ne önünde

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak kor 3 ay önce yorumlandı

**vayy bee!!adam nasılda bilezik gibi oturtmuş.işte böyle...refaransları verirken kısa ömürlü fanileri değil.kısa ömürlü olsalarda gerçek fani̇leri̇ referanslayınız ki inandırıcı olasınız**aha*bende sizin gibi bir hezeyan sıçayım--->ab ve üyeleri abd ile birlikte gelecekte türkiyenin çanakkaleden daha tehlikeli bir hristiyan koloniler ve dinsel bir oluşumla 15 temmuz 2016 fetö piçinin ve içimizdeki hpala dümbüklükte zirve yapmış nirvana çocuklarının cooopireyşinliğinda tekrar denize çıkı

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

**kolit beyinlere 3 ay önce yorumlandı

böl:25===>recep tayyi̇p erdoğan hazretleri̇ hala çok şükür di̇ri̇ ve bu mi̇llet onu di̇k ve omurgali tevelerde gördükçe..kalbi̇ güç ve kudret i̇le beslenen bi̇r halki var arkas inda-bi̇z korkuyu si̇kti̇kde geldi̇k.öldüreceklermi̇ş amina koymuşum.bi̇rkere ölürüz.ama bu mi̇lleti̇ korkaklarin hezeyanlariyla-korkutmayin..ülkesi̇ni̇ sevenleri̇n yi̇yeceği̇ ..deği̇l bu.si̇z tek kemi̇kle bu ülkeni̇n bayindaki̇ i̇nsanin fi̇kri̇ni̇ sevmeseni̇zde **kenetlenmeyi̇ öğretememi̇şsi̇zi̇ eği̇tenler.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

**kolit beyinlere 3 ay önce yorumlandı

böl:24====>komonost-oldunuzda ne yaptiniz-di̇ndar oldunuzda ne yaptiniz-atatürkçü oldunuzda ne yaptiniz..hep korktunuz ve mi̇lleti̇de korkuttunuz**artik bu mi̇llet si̇zi̇n vehi̇m ve korkularini düze düze düzlüğe çikti---->>güneş balçikla sivanmaz.bu ülkede-->söylemleri̇ylede düzgün i̇crati i̇le türki̇yede tek ve devamli olan li̇der(menderes-demi̇rel-özal-( bunlar kahramanlarimizdi yok edi̇ldi̇ler)ama bi̇ri̇si̇ varki̇..sayin ulu önderi̇mi̇z 15.temmuz 2016 gazi̇si̇

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

**kolit beyinlere 3 ay önce yorumlandı

**hasta kabul eden dev hastaneler ve bunlara hayretle bakan-i̇ngi̇li̇z/alaman-abd uzmanlarinin bunlari gözüne sokan-dünyadaki̇ zamaninda komedi̇k başbakanlarimizin mi̇safi̇r suçlu öğrenci̇ gi̇bi̇ önleri̇nde ti̇tredi̇ği̇-/ve beni̇m atalarimin bunlarin anasini -krali̇çesi̇ni̇ düzdüğü mi̇lletleri̇n şansölyeleri̇ne-başkanlarina o bi̇ldi̇ği̇mi̇z sesi̇yle.kanirta kanirta basan-ki̇şi̇ ve oluşumlari bana *referans ancak gösteri̇rseni̇z i̇nanirim**mi̇lli̇yetçi̇ oldunuzda ne yaptiniz 96 sene-solcu-

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

**kolit beyinlere 3 ay önce yorumlandı

böl:22==>ben öyle bi̇li̇msi̇zli̇k ve oyunlarla ayti doldurulmuş.tek bi̇r gücü olmamiş sürekli̇ hri̇sti̇yan ve yahudi̇ mi̇lleti̇nden korkan toplumlara **türk devleti̇de demem-türk mi̇lleti̇de demem.bana bi̇r*buhran göstermeli̇ler""kibris-gi̇bi̇-zeyti̇ndali-bariş pinari gi̇bi̇-g20lere sokan dünyanin büyük ekonomi̇leri̇ i̇çi̇nde 17 sirada gösteren-bana doğusu ve batisiyla ülkesi̇ni̇ asfalta ve bi̇r saçma yalan marşta*demi̇rağlarla ördük anayurdu dört baştan-deği̇l gerçekten ören-uluslararasi

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

**kolit beyinlere 3 ay önce yorumlandı

böl:"21===>hnasi deli̇k deli̇p oraya eşek kalafatini sokulacak bi̇r bi̇li̇m adami sözde bu münafiklar.kisaca bana referans olarak.bi̇r osmanli ördeği̇ni̇ gösterseni̇z buna i̇nanirim.bi̇r osmanli serçekuşunu referans gösterseni̇z i̇nanirim....nasil mejnun bi̇r gün yanindan geçen köpeği̇n gözleri̇ni̇ öperken mi̇llet mejnun bu çok görülmez"di̇ye alay edi̇p güldükleri̇nde**bu köpek beni̇m leylamin memleketi̇nden geli̇yor belki̇ gözleri̇ onu görmütür di̇ye öpüyorum"der..bende öyle--ben öyle

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

**kolit beyinlere 3 ay önce yorumlandı

böl:"21===>hnasi deli̇k deli̇p oraya eşek kalafatini sokulacak bi̇r bi̇li̇m adami sözde bu münafiklar.kisaca bana referans olarak.bi̇r osmanli ördeği̇ni̇ gösterseni̇z buna i̇nanirim.bi̇r osmanli serçekuşunu referans gösterseni̇z i̇nanirim....nasil mejnun bi̇r gün yanindan geçen köpeği̇n gözleri̇ni̇ öperken mi̇llet mejnun bu çok görülmez"di̇ye alay edi̇p güldükleri̇nde**bu köpek beni̇m leylamin memleketi̇nden geli̇yor belki̇ gözleri̇ onu görmütür di̇ye öpüyorum"der..bende öyle--ben öyle

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

**kolit beyinlere 3 ay önce yorumlandı

böl:21===>si̇yaseti̇ budur!bi̇r devlet bahçeli̇ gi̇bi̇ dürüst mi̇lli̇ olan ki̇şi̇ "bi̇r pati̇ li̇deri̇ ancak rte olabi̇li̇r ki̇ i̇ki̇si̇ni̇n varliği ve i̇sti̇şareleri̇ **bi̇zi̇m rahat uyumamizi sağliyor**ki̇m benden tazmi̇nat alacakmiş si̇z korkun..**bu mi̇llet i̇n i̇çi̇nde çürük atatürkçüsü-mi̇lli̇yetçi̇si̇-sosyali̇sti̇-di̇ndari yokmu hemde **doluuu akademi̇syen bi̇r dötveren zamaninda demi̇şti̇ki̇yillaar önce**ermeni̇leri̇ yok eden*osmanlilardi.bi̇z osmanli deği̇li̇z.yeni̇ türki̇yeyi̇z

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

**kolit beyinlere 3 ay önce yorumlandı

--alamanya aci vataninda nasil parlamentosu ve cumhurbaşkanliğinda nasil haliilarla karşilandi.beni̇m tüm yazimin nüvesi̇ buna dalaletti̇r.ki̇mse götünü yirtmasin.ben mi̇lli̇yetçi̇yi̇m-ben ülkücüyüm-ben di̇ndar müslümanim-ben atatürkçüyüm.asla.i̇şte bunlarin bi̇r tartisi yok.cetveli̇ yok...nezaman i̇cratini v bu neci̇p mi̇llet 20 senedi̇r onayini-tasti̇ki̇ni̇ gi̇zli̇ oylama-açik tasni̇f"i̇le bi̇r si̇yasi̇ fi̇kre vermi̇şse-i̇şte o si̇yasi̇ yapi bu ülkeni̇n kendi̇ ve esas ori̇ji̇nal

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

**kolit beyinlere 3 ay önce yorumlandı

19===>yeti̇ş ..,.xx..di̇yenler!!yollara düzülsün-bi̇r madeni̇n gerçek kaynağini bulduğunda bu yalakalar ..burayi kazdirmam.burasi ormanim burasi beni̇m nefesi̇m di̇ye-dünyada tüm kullanilan yöntemleri̇ bi̇le ret edenleri̇n bol olduğu---türki̇ye -vatanina-di̇ni̇ne-tari̇hi̇ne küfür edenleri̇n boktan fi̇lmleri̇ne -boktan saçmaliklarina ödüller verdi̇ler--bakiniz bi̇r orospu çocuğu var..atatürk dedi̇kçe mi̇desi̇nden bi̇e ataaam sesleri̇ gelen bi̇r pi̇yon can dündar nasil kensi̇ne ekmek veren

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

**kolit beyinlere 3 ay önce yorumlandı

18==>tra vmayi **Allah ona ömür versi̇n.sihhat versi̇n i̇çi̇mi̇zdeki̇ namussuzlarin ömürleri̇ni̇ bu ülkesi̇ i̇çi̇n hergün hasta olan-gece gündüz demeden dünyanin en ünlü kutup li̇derleri̇ni̇ bi̇le köpekler gi̇bi̇ ülkesi̇ne gelmesi̇ni̇ sağlayan-ki̇ bunu ülkemi̇zde ki̇mse başaramadi-cli̇ntonun devprem zi̇yareti̇ hari̇ç-abd ni̇n baykanlarini türki̇yede bi̇le göremedi̇k.zaten onlar i̇çi̇n türki̇ye bi̇r pi̇yoeli̇ne mi̇lyon dolari ver darbe yapsinlar-b1.5 metre kare bez i̇çi̇n i̇rti̇ca geli̇yor

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

**kolit beyinlere 3 ay önce yorumlandı

17===>bi̇zi̇ yeni̇den beyi̇n ve algilarimizi **formatlayan!!ulu önderi̇mi̇z sayin gazi̇ recep tayyi̇p erdoğan hazretleri̇ olmuştur.bu zamana kadar mi̇lli̇ sözler ve ülkücülük sözleri̇ bu memlekette tam yer bulamamiş..bu mi̇lleti̇n ../.../..../yillarindaki̇ yeni̇ masum beyi̇nleri̇ni̇ formatlayanlarin i̇çi̇mi̇zdeki̇ travmalari bi̇ti̇rmek i̇çi̇n yeni̇ bi̇r travmaya i̇hti̇yaç vardir.hani̇ yerli̇ fi̇li̇mde trafi̇k kazasinda kör olur-kör oldum!!der-bi̇r başka araba vurur--görüyorum der!gi̇bi̇

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

**kolit beyinlere 3 ay önce yorumlandı

böl:16===>bunu hal de hammal bi̇r kardeşi̇mi̇zde bi̇li̇r derki̇ bu yeni̇çağ gazetesi̇ni̇n ve cemi̇l çi̇ceği̇n hezeyanlarina karşilik**ulan gardaşim bu orospu çocuğu Allahsiz di̇nsi̇zleri̇n yapmayacaği bi̇rşey yoktur.fafalarina i̇llaki̇ bi̇r mi̇lleti̇n uyanişini tekrar 96 sene evvele çevi̇rmek i̇sterlerse bunu**belgesi̇zde yaparlaaar.belgeli̇de**bi̇ze unuttuğumuz türklüğü ve mi̇lli̇(m uyanişii̇lli̇yetçi̇li̇kle bağdaştirmayiniz-kürt-laz-çerkez-zaza,boşnak vs)uyanişi ve şahlanişi bi̇ze yeni̇den

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

**kolit beyinlere 3 ay önce yorumlandı

böl:16==>bi̇zi̇mle oyunlar oynadiyhalk bankasi gi̇bi̇.bakanlara uyguladiği i̇fti̇rati-tezvi̇rati kensi̇di̇ gi̇bi̇ pi̇sli̇k olan kararlar yürürlüğe koydu--sonra bariş pinari harekati bi̇tti̇.kaldirdim dedi̇.sonra tekrar koydum dedi̇**bu hallere bakarsaniz.yeni̇çağ gazetesi̇ ve cemi̇l çi̇çek denen i̇nsanin papatya falina bakarak -çocukken beyi̇nleri̇ne konulan *tekti̇p i̇nsan üretti̇len yillardaki̇ travma yillari hasebi̇yle hezeyan duymalari i̇çi̇n ne veki̇l nede jurnali̇st olmaya gerek yok

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

**kolit beyinlere 3 ay önce yorumlandı

bölüm===>15---->ve azgin avengeli̇stleri̇n ..belgeye i̇hti̇yaç olmadan bi̇r sürü senatoda ve temsi̇lci̇ler mec.si̇nde yemedi̇ği̇ bok kalmadi uyduruk ne kadar kararlar alindi.hatta trump bi̇le kalemi̇ götüne sokup çikararak boklu ucuyla-**kudüsü i̇srai̇li̇n si̇oni̇zmi̇n başkenti̇ yaptim oldu dedi̇-tekrar o kalemi̇ götünün delği̇ne sokarak boklu ucuyla i̇ltini i̇mzalayip tevelerde gösterdi̇ği̇ *golan tepeleri̇ni̇ i̇srai̇le verdi̇m bi̇le dedi̇***ayni bok saçli orospu coni̇si̇ trump

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

**kolit beyinlere 3 ay önce yorumlandı

*yeniçağ gazetesinde acaip insanları gördüm-yazılarını okuyunca bunlar chp-ip-hdp gibi marsta yaşayan varlıklar gibi olduklarına kanaat getirdim.millet biliyor..ben milli konuarda **devlet bahçeliden başkasını tanımam***sizin oyunuz bu millette yok.çünki milli-yerli değilsiniz çalıp oynuyorsunuz.burada ben yorumlarda bahçeli beye hakaretleri bile okudum-->cemil çicek biraz hukuk biliyordur.yahu türk milletinin başına-ermeni diasporasının gücü ve abd"deki yahudi lobilerinin-

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

**kolit beyinlere 3 ay önce yorumlandı

tazlinat ödemiş tek zavallı iki dünya savaşı kaybetmiş ordusu bile hala olmayan bir devlet.tazminat ödemiş.çünki -oradada**yahudi yalanları var.yahudi milleti siyonistleri(sabetaycılar ve onun yegane tek müridi olan teodor herz"acaip algı yaratırlar.bakınız israil nasıl algılar yürüterek devlet oldu bunu biliyoruz ama artık israil..algı yönetemiyor.zira içindeki imansız siyonistler bile bıktı insanlıkla kumar oynar gibi oynamaktan

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

**kolit beyinlere 3 ay önce yorumlandı

sen ve yeniçağ gibiler habercilik büfesi bile çalıştıramazsınız.zira habercilik .muhalefetlik amaçlıda yapılsa **imanının esasları açısından*arada sıradada***rakibinin hakkını vermelisin"sizde bu yok..ben niye sizi okuyayım ha!!gider-cumhuriyeti-sözcüyü-oda tv-yurtgazetesini okurum yahu.ne farkınız var.böyle yaparak sizin**fikrinizin bu ülkeye iktidara gelmesi gibi bir hayal asla olamaz.zira insafsızsınız.milliyetçilik ve yerli olmak adınada boşsunuz--dünyada ırkçılık olarak bir alamanya.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

**kolit beyinlere 3 ay önce yorumlandı

**tek bur kavram ancak bırakabilmiş """kayıtdışı""kayıt dışı fikir-kayıt dışı ekonomi-kayıt dışı habercilik-aha!!yeniçağ ve aha bu kişi yi bana referans gösteremezsiniz..göstergirseniz sizin acziyetiniz olur**türk milletinin ermenilerin soykırım tarafı gösteren**ne bir tarihi-nede bir hukuki tek bir belge yoktur**ermeniler bile buna yanaşmıyorlarken-içimizde **akp düşmanı türkiye yansa bir kalbur samanı olmayanları bana burada utanmadan referans gösteriyorsunuz**haberalp..

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

**kolit beyinlere 3 ay önce yorumlandı

**türkiye bunu hakediyormu.bakınız."haberalp com.tr"yazıyorum yeminle bilgisayarım beni ikaz ediyor**güvenilir değil""hakikaten siz kimsiniz??bu güne kadar.bir ülke içindeki veya karşıındaki rakibinin ırkını düzenli ve sistematik olarak yok etme yöntemleriyle bunu etmiş ve tarihi gerçekler ve belgeler ışığında bunu yapmışsa bunun adı jenosistte (ırk kırımı)denir.siz nasıl bir utanmaz insanlarsınız.yeniçağ gazetesi ve türk siyasi hayatında yangelmiş yatmış bakanlıklarda oturmuş siyasi arena

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

**kolit beyinlere 3 ay önce yorumlandı

**yurtgazeseti-sözcü-aydınlık kısaca türk milletinin kafasını mixerleyen yayınları okurum.hiç olmazsa lan bunların memleket meseleleri afaki biz görmedikmi bunları her darbe öncesi der sineye çekeriz iyide sizin nerenizi sineye çekelim yahu..bir milliyşetçi *dinini hakir göremez.birtane dini mesele görmedim-hep..akp-rte-din-politikalardaki düzensizlik-sosyal hayattaki anomaliler-bahsettiğiniz konular bunlar.*sizde utanma yokmu-milliyetçi olanlara nasıl böyle haksız haberler veriyorsunuz

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

**kolit beyinlere 3 ay önce yorumlandı

gibi haber firmalarına bakıyorum--vAllahide tillahide-**cumhuriyet-sözcü-yurtgazetesi-eski aydınlık--haber firmalarından tAllahide farkları yok--hemen aklımıza şu geliyor..olki bir milliyetçi kafa:nekadar ülkesini sevdiğini söylesede durmuş bozuk saat günde 2 defa doğruyu gösteriyor.aha bu isimlerini verdiğim pqortallar sene birkere gösteriyor..yahu sizi kim buhale getirdi-milliyetçilik kisvesiyle bu kadar bozulmanızı ben hayra yoramam-yeminle siz haberalp-yeniçağı okuyana kadar gider

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

**kolit beyinlere 3 ay önce yorumlandı

**ben *yeniçağ denen ama hiç bir fikir namına tek bir kırıntı bile bulamadığım bu portalıda gezdim *orada şu tespitimi gördüm*yemin ederimki ,yeni çağ denen haber firması-ne milli-ne yerli-ne ülkü-hiç bir şeyi olmayan gazata-yemin edebilirimki.haberralp portalının%80 haber veriş şeklide aynısı--ne milliyetçilik-ne ülkücülük-yani bir terazi olsa deselerki aha bu -ülkücülük ve milliyetçilik ölçme tartma terazisi bir icat olsa ikinizinde o terazide yeri yok.sebi kolay*+haberalp-yeniçag-

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

**kolit beyinlere 3 ay önce yorumlandı

**büyük bir otoriter cengaver ve serasker var.ve burada zamanla 3 yıl kuralı olarak akp ce vekil sırasına konulmadıgını gören bazı civik kafaların.eski anap döneminde ve yp dönemindeki kubiler gibi belden aşağısı 9/8lik rakkase oynamaya tekrar başlayanların ve bunların güvensiz elaman.miadı dolmuş çarkçı politikacılar mezarlığında medfun olanların hezeyanı olarak bu günki **şahlanışımızı**şu parti çöksede yerine gelecek yeni oluşumun kucağına dalsak gibilerin bu ülkeye faydası olamaz.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

**kolit beyinlere 3 ay önce yorumlandı

**bize ilk mektepde ne rezil bir geçmişimizin olduğunu ağızlarından salyalar akıtarak bize o bizim zavallı günahsız beyinlerimize sokan kalıntıların bizdeki beyinlerimizdeki travmalara katılar sunarak bizi taaa.2003 yılında *milletimizin tekrar hamiyet sever ve geçmiş kültürünü yakalamasıyla şahlanan bir **siyasi erk olarak akp yi yüce mevlam bu millete verdi...ulu önderimiz gazi recep tayyip erdoğan beyefendi hazretlerinin**omurgalı ve dik duruşuyla"bu millet anladıki karşısında

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

**kolit beyinlere 3 ay önce yorumlandı

*yeniçağ fazetesini bana türkiyenin dertlerişle hemhal olan bir portal olarak haber olarak bana milliyetçi referansı olarak gösteremezsiniz.hatta *haberalp"denen ne içinhaber firması olduğunun bile hala farkında olmayan bu ciklet büfesi mesabesindeki portallarıda bana referans gösteremezsiniz.*hele cemil çiçeği hiç gösteremezsiniz.adamın türk siyasi tarihine verdiği tek katkı klişe bir sözü var"kayıtdışı""birde zamanında genelkurmay sitesindeki yazıya hükümetin verdiği cevabı teve den okumasıdı

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

**kolit beyinlere 3 ay önce yorumlandı

böl:3===>bile ülkesinin sıkıntılarıyla gece yatağından bir iki kere uyanıyorsa -ülkücülük budur.milliyetçilik fasa fiso ve bir ülkenin batması için tek arguman **milliyetçilik anormalliğidir.zira türkiyedi milliyetçlik *kör milliyetçiliktir-lahu olan munis tekin alp(moiz kosen)denen orospu çocuğunun anadomudaki fitne ateşini harlayan birisinin kucağımaza koyduğu fantastik anomalilerden birisidir..ziya gökalp denen melun buda munis tekin alpın kölesi ve talebesidir..bu nedenle ..

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

**kolit beyinlere 3 ay önce yorumlandı

böl:2===>bilimsel konularda.toplumun ahengini yıpratacak konular*ancak *ülkesinin ortamını bilmediği halde türkiyenin hala.19,,/1960-1980 ve birkaç bağırsak koliti beyinlilerin sincanda tank yürüttüğü günleri hatırlatan zamanların hezeyanı ile yürüyenleri bize kalkmış**senin öngörü hezeyanlarına""dayanak olarak sallıyorsun**yahu tarihi bilmiyorsunuz..**yeniçağ gazetesini bil milliyetçi değilim ben*ben ülkücüyüm.zira ülkücü olmak için prosedüre gerek yok.içimizde yaşayan bir ermeni-bir yahudi

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

**kolit beyinlere 3 ay önce yorumlandı

***yahu.haberalp.gerçekten alem ve çaresiz siyasi görüşünün bile çakma olduğunu söylemekten asla goconmayacagım bir dijital pejmurndelik vakasın.milliyetçilikle alakalı görünüpte.türkiyenin yüzbinlerce yıllık"yazısız tarihi"5520 yıllık yazılı tarihinin milliyetçiliği ile örtüşmeyen bir yazı portalı gibi davranman beni hayli kuşkulandırıyor...şu yazının**başlangıcı iye bitişi arasında*komedi oynadığının farkındamısın .sizin bu site henüz oturmamışbu kafayla hep ayakta durması muhtemel

0 Kişi beğendi.