Tutuklu genç cezaevinden firar girişiminde bulundu

01 Şubat 2013 Cuma 15:09

Diyarbakır’da tutuklu bir kişinin koğuş değişimi sırasında firar girişiminde bulunduğu belirtildi. Tutuklu, kapıya doğru koştuğu sırada güvenlik görevlileri tarafından yakalandı.        Diyarbakır...

Tutuklu genç cezaevinden firar girişiminde bulundu

Diyarbakır’da tutuklu bir kişinin koğuş değişimi sırasında firar girişiminde bulunduğu belirtildi. Tutuklu, kapıya doğru koştuğu sırada güvenlik görevlileri tarafından yakalandı.

        Diyarbakır Cezaevi’nde tutuklu bir kişi, koğuşunun değiştirilmesi sırasında firar girişiminde bulundu. Sabah saatlerinde meydana gelen firar girişimi, çocuk koğuşunda kalan birinin yaşının büyümesi nedeniyle yapılan koğuş değiştirme sırasında yaşandı. İşlemleri yapıldıktan sonra büyüklerin kaldığı koğuşlara geçmesi gereken tutuklunun, bu sırada kapıya doğru kaçmaya çalıştığı belirtildi. Hemen fark edilen tutuklu, güvenlik güçleri ile görevliler tarafından yakalanarak koğuşa konuldu.

        Tutuklunun, Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı, Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezleri ile Koruma Kurulları Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun kapsamında cezaevinde devam eden tahliye işlemleri yoğunluğundan yararlanmak istediği ortaya çıktı. Olayla ilgili soruşturma açıldığı öğrenildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x