Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı ailelere destek verecek

19 Ocak 2013 Cumartesi 16:45

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı, parçalanmak üzere olan ailelerin birlikteliğinin sağlanması ve parçalanmış aile mensuplarının da yeni hayata adaptasyonu için kolların sıvadı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın eşi...

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı ailelere destek verecek

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı, parçalanmak üzere olan ailelerin birlikteliğinin sağlanması ve parçalanmış aile mensuplarının da yeni hayata adaptasyonu için kolların sıvadı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın eşi Dr. Fatma Yazıcı, “Maddi yardımların yanı sıra manevi yardıma da ihtiyaç duyan vatandaşlarımızın topluma kazandırılması için çalışacağız.” dedi.

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nın ana komisyonunu oluşturan Sosyal İnceleme Komisyonu, Tuzla Belediyesi Ayyıldız Sosyal Tesisleri’nde bir araya geldi. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın eşi Dr. Fatma Yazıcı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda, ihtiyaç sahibi vatandaşların tespiti ve yardımların teslimi konusunda fikir alışverişinde bulunuldu. Dünyada bencilliğin üst seviyelerde yer aldığını belirten Yazıcı, “Biz de bencilleşen dünyada paylaşmayı öğretiyoruz. Alan el ile veren eli buluşturuyoruz. Gönüllü kardeşlerimiz de hem ailevi sorumluluğunu yerine getiriyor, hem de topluma duyarlılık gösteriyor. ‘Ben değil diğerleri de çok önemli’ diyen gönüllülerimiz, gönlünü, vaktini ve enerjisini ortaya koyarak bu aileyi büyütüyor. Gönüllü sayımız arttıkça ulaştığımız insan sayısı da o kadar aratacak.” diye konuştu. Parçalanmak üzere olan ailelerin birlikteliğinin sağlanması için yardımcı olmak istediklerini kaydeden Yazıcı, “Maddi yardımların yanı sıra manevi yardıma da ihtiyaç duyan vatandaşlarımızın topluma kazandırılması için çalışıyoruz. Ailenin durumu, toplumun durumunu yansıtır. Parçalanma belirtisi gösteren ailelerin parçalanmaması, parçalanmış aile bireylerinin de bundan sonraki yaşantısında karşılaştıkları zorlukların üstesinden gelebilmesi için yardımcı olacağız.” ifadelerini kullandı.


Yorum Gönder

@name x