Tuzla’da çöp konteynerleri yer altına iniyor

05 Nisan 2013 Cuma 14:23

Tuzla Belediyesi, cadde ve sokaklarda yer alan konteynerleri, yer altına taşıyor. Tuzla Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, cadde ve sokaklarda görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak ve daha hijyenik bir çöp toplama sistemi sunmak üzere,...

Tuzla'da çöp konteynerleri yer altına iniyor

Tuzla Belediyesi, cadde ve sokaklarda yer alan konteynerleri, yer altına taşıyor. Tuzla Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, cadde ve sokaklarda görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak ve daha hijyenik bir çöp toplama sistemi sunmak üzere, ilk etapta 40 yer altı konteynerini yerleştirmeye başladı.

Yeni sistemde, yer altına yerleştirilen her bir konteyner, daha önceki 8 konteynerin hacmine sahip. Yer açısından tasarruf sağlayan, temiz ve modern bir sistem olan yer altı konteynerleri, kademeli olarak tüm Tuzla'da kullanılmaya başlanacak. Tuzla Belediyesi, yer altı konteynerlerinin yanı sıra geri dönüştürülebilecek atıkların biriktirilmesinde kullanılmak üzere 60 yerüstü metal tambur kapaklı konteyner, metal atıkların geri kazanımı için de 40 yerüstü konteynerinin yerleştirilmesi için etüt çalışmalarını sürdürüyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x