ÜLKÜCÜ BERKAY ŞİPAL HAKKINDA KARAR VERİLDİ !

17 Haziran 2015 Çarşamba 07:24

HDP'ye 8 Nisan 2015 tarihinde yapılan silahlı saldırı ile ilgili olarak görülen davada tutuklu sanık Kenan Berkay Şipal tahliye edildi.

ÜLKÜCÜ BERKAY ŞİPAL HAKKINDA KARAR VERİLDİ !

 18 Nisan 2015’de HDP'ye yönelik silahlı saldırı ile ilgili olarak açılan davanın ilk duruşması yapıldı. Ankara 32. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Kenan Berkay Şipal, tutuksuz sanık Burak Karslı ve taraf avukatları katıldı. 

Mahkemede ifade veren tutuklu sanık Kenan Berkay Şipal, HDP’nin faaliyetlerini engellemeye yönelik amaç ve teşebbüsü olmadığını ileri sürdü. Kimseye zarar vermediğini belirten Şipal, kimseye zarar da vermek istemediğini ifade etti. Tutuksuz sanık Burak Karslı ise daha önce verdiği ifadesinin doğru olduğunu ve başka beyanda bulunmayacağını dile getirdi.


HDP avukatı Pınar Akdemir ise olay saati gözetildiğinde bir parti binasına saldırılmasının ciddi anlamda nefret suçuna yol açtığını kaydetti. Ara kararını açıklayan mahkeme tutuksuz sanık Burak Karslı hakkındaki adli kontrol kararının kaldırılmasına karar verdi. Mahkeme ayrıca üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti, delillerin tamamının toplanmış olması ve tutuklamanın da tedbir niteliğinde olduğunu belirterek tutuklu sanık Kenan Berkay Şipal’ın tahliyesine karar verdi. 

Ankara Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosu, iki sanık hakkında, siyasi hakların kullanılmasını engellemeye teşebbüs ile halk arasında korku ve panik yaratmak amacı ile tehdit suçlarından iddianame hazırlamıştı.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x