ÜLKÜCÜ SANATÇI GÖZALTINA ALINDI !

17 Temmuz 2015 Cuma 17:47

Mustafa Yıldızdoğan'ın, Başbakan Ahmet Davutoğlu'na hakaretten gözaltına alındığı ortaya çıktı.

ÜLKÜCÜ SANATÇI GÖZALTINA ALINDI !

 

Mustafa Yıldızdoğan'ın Aydın konserinde, “Bütün Yörüklere sesleniyorum, hemşerim hemşerim, Başbakan bu meydanlarda başına sarı yalık almış, ben yörüğüm, hayır itirazım yok, itirazım şuna yörüklerden çok güzel Türk milliyetçisi çıkar, yörüklerden demokrat çıkar, liberal çıkar ama velakin vatan haini çıkmaz” sözleri nedeniyle ifadesi alındı.

Yıldızdoğan ifadesinde, “Bu sözleri söylemişimdir, konuşmamda yörüklerin özelliklerinden bahsettim. Burada yaptığım konuşma yörükleri ilgilendirmekte olup Başbakan’a yönelik hakaret amacım yoktur” dedi.

HAKKINDA SORUŞTURMA AÇILDI

Grihat.com.tr'den Tahir Alperen'in haberine göre; 16 Mayıs tarihinde ki konser arasında Yıldızdoğan, “Bütün Yörüklere sesleniyorum, hemşerim hemşerim, Başbakan bu meydanlarda başına sarı yalık almış, ben yörüğüm, hayır itirazım yok, itirazım şuna yörüklerden çok güzel Türk milliyetçisi çıkar, yörüklerden demokrat çıkar, liberal çıkar ama velakin vatan haini çıkmaz” diye konuştu.

POLİS SAVCILIĞA BİLDİRDİ

Konser sırasında orada bulunan polis bu konuşmayı tutanağa geçirerek savcılığa bildirdi. Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı 26 Mayıs 2015 tarihli ve 2015/7347 sayılı dosya numarasıyla Yıldızdoğan hakkında “Başbakan'a hakaretten” soruşturma açtı.

GÖZALTINA ALINDI

Hakkında soruşturma açılan Yıldızdoğan, soruşturma açıldığı 26 Mayıs 2015 tarihinde gözaltına alındı. Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 2015/2795 sayılı talimatıyla gözaltına alınan Yıldızdoğan, emniyete götürülerek ifadesi alındı.

"İDDİALARI KABUL ETMİYORUM, UZLAŞMAK İSTEMİYORUM"

Gözaltına alınan Yıldızdoğan ifadesinde, “Bu sözleri söylemişimdir, konuşmamda yörüklerin özelliklerinden bahsettim. Burada yaptığım konuşma yörükleri ilgilendirmekte olup Başbakan’a yönelik hakaret amacım yoktur. Hakkımdaki iddiaları kabul etmiyorum, uzlaşmak istemiyorum”dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Deli kurt 3 yıl önce yorumlandı

Senin tırnağını bile olamazlar.yarası olanlar ve de yalakalar gocunur.

1 Kişi beğendi.