Ümit Yalım’dan CHP’li Çeviköz’e ‘Yunan ajanı’ suçlaması

12 Nisan 2021 Pazartesi 13:10

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, tartışma konusu olan Ege adalarıyla ilgili milletvekillerinden soru önergesi vermemelerini istedi. Ege adalarıyla ilgili çıkışlarıyla bilinen Ümit Yalım ise Çeviköz'ün AKP iktidarıyla aynı politikaları savunmakla suçladı.

Ümit Yalım'dan CHP'li Çeviköz'e ‘Yunan ajanı' suçlaması

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, partisinin milletvekillerine dağıttığı ve basınla paylaştığı bilgi notunda, partisinin milletvekillerinden Ege adalarıyla ilgili herhangi bir soru önergesi verilmemesini istedi.

Ümit Yalım’dan CHP’li Çeviköz’e ‘Yunan ajanı’ suçlaması


Çeviköz, “Bu konuda soru önergesi vermemiz iktidarı sıkıştırmaktan çok, bizi zor durumda bırakabilecek bir durum oluşturmaktadır” dedi.

Bilgi notunda, “Bu konu bir siyasi tartışma ve iktidarı eleştirme unsuru olarak kullanılmamalıdır. Ege’de sayıları tartışmalı ada-adacık-kaya parçaları üzerindeki aidiyet tartışmalarının Yunanistan ile değil de ülke içinde ve siyasi partiler arasında üstelik de basın aracılığıyla yürütülmekte olması hoş değildir” denildi.

CHP’li Çeviköz’e Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri Ümit Yalım tepki gösterdi. Yalım, yaptığı açıklamada “Ünal Çeviköz kripto Yunan ajanı mı” suçlaması yaptı.

Ünal Çeviköz’ün dağıttığı bilgi notunun, Dışişleri Bakanlığı tarafından hazırlandığını savunan Yalım, “Çeviköz’ün bilgi notundaki talepleri, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun söylemleri ile örtüşüyor. Şimdi bir soru daha soralım; Ünal Çeviköz AKP Ajanı mı?” dedi.

Yalım, şunları söyledi:

“Ünal Çeviköz, CHP Milletvekilleri ve basınla paylaştığı bilgi notundaki tamamen yalan ve uydurma ifadeleri nedeniyle başta Türk Milleti olmak üzere CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP’li Milletvekillerinden özür dilemelidir. Aksi halde, Ünal Çeviköz’ün Kripto Yunan Ajanı ve Kripto AKP Ajanı olduğu bizzat kendisi tarafından tescillenmiş olacaktır.

Çeviköz, adalar hakkında gündeme getirdiği tezlerinin doğru olduğunu iddia ediyorsa, kendisini istediği TV kanalında tartışmaya davet ediyorum. Tartışmaya başta Mevlüt Çavuşoğlu olmak üzere kendisi gibi düşünen diplomat, akademisyen, siyasetçi, general, amiral, albay, kim varsa hep birlikte gelebilirler. Ben tek başıma geleceğim.”

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x