Ünlü işadamı Enver Ören vefat etti.!

22 Şubat 2013 Cuma 23:41

İhlas Holding, İhlas Yayın Holding ve bunlara bağlı İhlas şirketlerinin kurucusu Dr. Enver Ören vefat etti.

Ünlü işadamı Enver Ören vefat etti.!

 1990 yılında ABD’deki Houston Methodist Hastanesi’nde yapılan operasyonla kız kardeşinden alınan böbrek nakledilen Enver Ören’e, 2006′da Başkent Üniversitesi Hastanesi’nde ikinci böbrek nakli gerçekleştirilmişti. Ancak ağır tedavi süreci ve üst üste geçirdiği cerrahi operasyonlar sonucu bünyesi zayıf düşen Enver Ören, nükseden sağlık problemleri yüzünden geçtiğimiz ay tekrar hastaneye kaldırılmıştı.

Tüm çabalara rağmen sağlık durumu düzelmeyen, İhlas Holding kurucusu Dr. Enver Ören vefat etti.

Enver Ören’in cenazesi, yarın ikindi namazını müteakip Eyüp Sultan Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Eyüp Sultan’daki aile kabristanında defnedilecek.

HASTANEYE ZİYARETÇİ AKINI

Ören’in cenazesi daha sonra Türkiye Hastanesi’ne götürüldü.

Vefat haberi üzerine çok sayıda kişi de Türkiye Hastanesi’ne geldi.

Hastaneye gelenler arasında bulunan Şişli Belediye Başkanı “Çok değerli bir abimizdi. Çok hayırseverdi. Çok güzel dostluklarımız oldu. Gerçekten geçen haftada ziyaret ettim. Son görüşmemiz oldu. Allah gani gani rahmet eylesin. Türk dünyası ve Türk ulusu çok değerli çok hayırsever işadımını çok merhamet adamını çok önemli bir ismini kaybetti. Benim içinde çok farklı. Çok güzel dostluklarımız vardı. Kendisiyle çok önemli dostluklarımız oldu. İslam dünyası içinde Türk dünyası içinde örfümüz, töremiz ve geleneklerimiz içinde unutulmaz bir insandı. Allah’ım taksiratlarını affetsin. Bütün dualarımım Enver abi için. Enver abinin bıraktığı şefkat yolunda ulusal birlik yolunda büyüklere saygı küçüklere sevgi de örfümüzü töremizi korumada en güzel şekilde ilereyeceğiz. Enver Ören ismi inşallah ömür boyu yaşayacaktır. Ben de Enver abinin bir evladı olarak bir kardeşi olarak kendisinden çok şey öğrendim. Bu öğrendiklerimizi insanlık hayrı için uygulamaya devam edeceğim. Kolay kolay unutulmaz. Oğlu Mücahit Ören’in bu güzel ismi yaşatacağına inancım tamdır.Mekanı cennet olsun. Hepimizin başısağolsun” dedi.

ERDOĞAN ZİYARET ETMİŞTİ

Başbakan Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Memorial Hastanesi’ne giderek burada tedavi gören  İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Enver Ören’i ziyaret etmişti.

ENVER ÖREN KİMDİR?

Dr. Enver Ören, İhlas Holding A.Ş. ve bu gruba bağlı TGRT televizyonu, Türkiye gazetesi ve diğer birçok şirketin ortağı olmuştur.

Dr. Enver Ören, 10 Şubat 1939 tarihinde  Denizli’nin Honaz nahiyesinde dünyaya geldi. Babası Nazif Efendi, annesi ise Melike Hanımdı. İlk ve orta tahsilini Denizli’de tamamlayarak, Kuleli Askeri Lisesine, oradan da İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesine girdi. 1961 yılında lisans öğrenimini başarıyla tamamladıktan sonra, birbuçuk yıllığına mesleki çalışmalar yapmak üzere İtalya’ya gitti. Dönüşünde bir müddet İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalıştı.

Dr. Enver Öğren, yeni ve başarılı uygulamaları sebebiyle, Ankara Gazeteciler Cemiyeti tarafından 1980-1990 arasındaki on yılın en başarılı gazete yöneticisi seçilmiştir. Ayrıca merkezi Dakar’da bulunan Milletlerarası İslam Bilimler Akademisi’nin tevcih ettiği ilk “Şeref Üyesi” ünvanına da sahiptir. Uluslararası birçok seminer ve sempozyuma konuşmacı olarak davet edilen Dr. Ören, İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Dr. Ören’in kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı olduğu İhlas Holding, Türkiye, Avrupa, Asya ve Amerika’daki yaklaşık 1200 hizmet ofisindeki 60.000 civarında personeli ile bir dünya şirketi olmayı başarmıştır.

Türkiye Gazetesi, İhlas Haber Ajansı (İHA), TV (TGRT), radyo yayıncılığı, baskı merkezleri, haftalık ve aylık ihtisas, bilim ve teknoloji gazete ve dergileri ile bugün Türkiye’nin en etkili medya gruplarından birinin sahibi olan İhlas Holding; eğitim, sağlık, bankacılık, sigortacılık, inşaat, elektronik, otomotiv, endüstri, dış ticaret, bilgisayar, enerji, turizm, pazarlama, mağazacılık gibi sektörlerde faaliyet göstermiştir.

Yorum Gönder

@name x