Uşak Üniversitesi ile MİRAS Arasında akademik işbirliği protokolü imzalandı

15 Şubat 2013 Cuma 13:58

Uşak Üniversitesi ile Medeni Irsin Öyrenilmesine Kömek Ictimai Birliyi (MİRAS) arasında akademik işbirliği protokolü imzalandı. İmza törenine Rektör Prof. Dr. Sait Çelik, MİRAS Başkanı Dr. Fariz Khalilli ile Uşak Üniversitesi Türk Dünyası...

Uşak Üniversitesi ile MİRAS Arasında akademik işbirliği protokolü imzalandı

Uşak Üniversitesi ile Medeni Irsin Öyrenilmesine Kömek Ictimai Birliyi (MİRAS) arasında akademik işbirliği protokolü imzalandı. İmza törenine Rektör Prof. Dr. Sait Çelik, MİRAS Başkanı Dr. Fariz Khalilli ile Uşak Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Özgür Ay katıldı.

Rektör Çelik, protokolle karşılıklı bilim, kültür ve eğitim işbirliğini arttırmak istediklerini, Türk dünyasına yönelik projeler üreteceklerini söyledi. Türk Dünyası Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi aracılığıyla iki kurum arasında akademik çalışmalar yapılacağını ifade eden Prof. Dr. Çelik, “Türk dünyasına ve kültürüne yönelik her türlü konferans, panel, sergi ve benzeri etkinliklerin yapılmasında MİRAS ile ortak çalışmalar yürüteceğiz. Öğrencilerimiz için kurs, seminer ve kültür etkinlikleriyle eğitimlerini pekiştirmeleri için karşılıklı ülkelerde staj yapmalarını ve eğitim almalarını sağlayacağız.” dedi. Dr. Khalilli de protokolün iki kurum için hayırlı olmasını dileyerek, Uşak Üniversitesi’ne her türlü desteği vereceklerini belirtti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x