Usta: OECD ülkelerinde gelirini en adaletsiz dağıtan üçüncü ülkeyiz

23 Mayıs 2015 Cumartesi 10:22

Türkiye'nin işsizlik ve adaletsizlik konularında 2002’den daha kötü durumda olduğunu söyleyen MHP Samsun milletvekili adayı Erhan Usta, “Türkiye’de inşaata dayalı kalkınma modeli iflas etti. Yıllardır bütün ikazlarımıza rağmen zaten...

Usta: OECD ülkelerinde gelirini en adaletsiz dağıtan üçüncü ülkeyiz

Türkiye'nin işsizlik ve adaletsizlik konularında 2002’den daha kötü durumda olduğunu söyleyen MHP Samsun milletvekili adayı Erhan Usta, “Türkiye’de inşaata dayalı kalkınma modeli iflas etti. Yıllardır bütün ikazlarımıza rağmen zaten yetersiz olan kaynaklarımızı üretken olmayan kaynaklara kanalize ederek ülkeyi büyütmeye çalışan AKP Hükümeti en sonunda Türkiye’yi büyüyemez hale getirdi." dedi.

Partisinin seçim çalışmasını Samsun’un Alaçam ilçesinde sürdüren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun milletvekili adayı Erhan Usta, kişi başına düşen milli gelirin 9 bin 500 dolara düşeceğini belirten OECD’nin Türkiye raporunu değerlendirdi. "Ülkede güven son 5 yıldır düşmekte" diyen Usta, "İşsizlik ise 2009’dan beri en yüksek seviyesine geldi. Kişi başına milli gelir 2000 yılından dahi düşük seviyeye geriledi. 2015 yılında kişi başı gelir 9 bin 500 dolar seviyesine gerileyecek. Bir yandan gelir düşerken diğer yandan da gelir dağılımı eşitsizliğinde dünyanın en kötü ülkeleri arasında yer alıyoruz. Genel gelir dağılımı adaletsizliğinde Şili ve Meksika’dan sonra OECD ülkelerinde gelirini en adaletsiz dağıtan üçüncü ülkeyiz." diye konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x