Uygurlar için gıyabi cenaze namazı kılındı

26 Haziran 2015 Cuma 17:53

Çin’in Şincan Uygur özerk bölgesinde oruç tuttukları için öldürüldüğü belirtilen Uygurlar için Alibeyli Camii'nde gıyabi cenaze namazı kılındı.Kılınan cenaze namazı sonrası başta Doğu Türkistan olmak üzere tüm mazlum Müslümanlar...

Uygurlar için gıyabi cenaze namazı kılındı

Çin’in Şincan Uygur özerk bölgesinde oruç tuttukları için öldürüldüğü belirtilen Uygurlar için Alibeyli Camii'nde gıyabi cenaze namazı kılındı.

Kılınan cenaze namazı sonrası başta Doğu Türkistan olmak üzere tüm mazlum Müslümanlar için dua edildi. Cuma namazının çıkışında ise Osmaniye Ülkü Ocakları adına basın açıklaması yapan Osmaniye Ülkü Ocakları İl Başkanı Fatih Eroğlu, şunları kaydetti: “Çin’in bu vahşet ve zulmü en son 22 Haziran 2015 tarihinde Kaşgar’da kendini göstermiştir. Çin polisi tarafından, 28 soydaşımız acımasızca şehit edilmiştir. İşgalci Çin yönetiminin, keyfi ve yargısız infazlarına bir yenisi daha eklenmiştir. Ne vahimdir ki, yine söz konusu Müslüman Türk olduğunda uluslararası sivil toplum kuruluşları 'lâl' olmuş, ileri demokrasi âşıkları üç maymunu oynamaktadır. Aziz milletimizi, işkenceyi kendisi için bir yol seçen ve hukuk dışı uygulamaları ile bilinen Çin’in zulmüne dur demeye çağırıyoruz. Yegâne ümit kaynağı Anadolu Türklüğü olan esir Türklerin ümitlerini boşa çıkarmamak için onların çarpan yüreği, haykıran dili olmaya davet ediyoruz. Ülkü Ocakları olarak, dün olduğu gibi bugünde zalimin zulmüne karşı soydaşlarımızın yanında olduğumuzu bir kez daha haykırıyoruz."

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x