VAİZ

01 Ağustos 2020 Cumartesi 00:33

Bir ibadet yerinde bir vaiz, kendi dini ne olursa olsun, aynı zamanda konuşmasına tema olarak, Buda’nın, Konfüçyüs’ün ya da Zerdüştlüğün insanlık yararına ortak değerlerinden söz edebilmeli.

VAİZ

Hz.İsa’nın bir güzel sözünden, ya da bir Halveti dervişinin yaradan ile bütünleşen bir şiirinden söz edebilmeli.

Ve dahi bu vaiz, Türk milletine mensupsa ve de Türkiye Cumhuriyetin de yaşıyorsa, bu bağımsız hür ülkenin ibadethanelerinde bugün özgürce ibadet yapabilmemizi sağlayan Mustafa Kemal Atatürk'ün bir güzel sözünden bahsedebilmeli. Mutlaka O'na bir dua gönderilmesini sağlamalıdır.

Dinleri milletler taşır.
Son bin yıla yakındır da, İslamiyeti daha çok Türkler taşımış, yaşatmış bugüne getirmiştir.
Dinler, bağımsızlığına düşkün, onurlu, köklü tarihi olan, sayısız devletler kuran milletlerin elinde gelişir, büyür. Ama böyle tarihi birikimi ve asil geçmişi olmayan milletlerin elinde amaçlarını, yararlı etkilerini kaybederler.

Bugün İslamiyeti bu güce ulaştıran Türk milletidir.

Araplar İslamiyeti rezil edip, her türlü hırsızlığın, adaletsizliğin, caniliğin, cahilliğin, ganimet avcılığının temsilcisi yaparken, Türkler güzel ahlakın, adaletin, vicdanın temsilcisi yapmaya çalışmışlardı. Araplaşmadığımız dönemlerde.

Onun için: Türkiye Cumhuriyetinde her vaizin her vaazında mutlaka Türk Milleti için de bir dua yapması vicdani ve dini görevidir.

Ben camilerimde bunları istiyorum.

Din, insanlara sadece ibadet şekilleri ve hurafeler öğretmek için var değildir.
Dinin insanları yararlı davranış, düşünüş, eylem ve tercihlere yönlendirebilmesi için, öncelikle İslamiyeti bugünkü onurlu haline kavuşturan Türk milletinin ve Atatürk'ün hakkını teslim etmelidir.
Bunu yapmadan, haktan, hukuktan, inançtan, imandan söz edilemez.

Böyle bir din eğitimi verilmediği içindir ki:
Din bugün testere ile adam kesenlerin elinde kaldı.

Arap Dünyasında, her bir dini, siyasi Müslüman yetkilinin ayrı ayrı milyar dolarlık servetleriyle, komşusundaki yiyecek ekmeği olmayan, açlıktan kırılan Müslümanların üzerine bombalar yağdıranların elinde kaldı.

Sınırsız soygun, hırsızlık, sahtekarlık, yalancılık ve vatan hainliği yapanların elinde kaldı.

Din ve ibadet dersleri almaya gelen küçücük çocuklara tecavüz edenlerin eline kaldı.

Dinimiz bugün, bu bağımsız ülkede korkusuzca hür vatandaşlar olarak ibadet edebilmemizi ve yaşamamızı sağlayan ülkenin kurtarıcısı ve devletin kurucusuna şuursuzca ve arsızca laf söylemeye çalışanların elinde kaldı.

Bu nedenle, Batı’nın sömürgesi olmaya, borçla yaşamaya ve yine sömürgecilerin talimatı ve Arap'ın kışkırtmasıyla birbirimize saldırmaya devam ediyoruz.

Ülkemizi Batı sömürgecilerine ve Arap yönetimlerine kurban etmeyelim.

Benim de bugünkü vaazım da bu.
Kurban Bayramınızı kutluyorum.

KENAN ÖZEKAnahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

keskinli 3 ay önce yorumlandı

Ülke senin kirli fikirlerine teslim edilecek kadar ucuz değil, ATATÜTK MASKELİ..

0 Kişi beğendi.