Vali Karaloğlu, VASİAD yönetimini kabul etti

04 Ocak 2013 Cuma 13:09

Van Valisi Münir Karaloğlu, geçtiğimiz günlerde Olağanüstü Genel Kurulu’nu yapan Van Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği (VASİAD) Başkan ve Yönetim Kurulu üyelerini makamında kabul etti.         Başkanlığa...

Vali Karaloğlu, VASİAD yönetimini kabul etti

Van Valisi Münir Karaloğlu, geçtiğimiz günlerde Olağanüstü Genel Kurulu’nu yapan Van Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği (VASİAD) Başkan ve Yönetim Kurulu üyelerini makamında kabul etti.

        Başkanlığa yeniden seçilerek güven tazeleyen Ali Çiçeksay, yapacakları çalışmaları anlattı. 2011 yılında Van’ın iki büyük deprem yaşadığını hatırlatan Çiçeksay, devlet ve hükümetin, kentin yeniden ayağa kalkması için tüm imkanları seferber ettiğini kaydetti. Van’ın sorunlarının deprem vesilesiyle çözülmeye başladığını ifade eden Başkan Çiçeksay, içme suyu ve imar sorununun da çözüldüğünü belirtti. Deprem sonrası evleri yıkılan ve ağır hasarlı olan vatandaşlar için TOKİ tarafından yapılan afet konutlarının çok kısa sürede tamamlanmasının takdire şayan olduğunu vurgulayan Çiçeksay, “Dünyada deprem yaşayan hiçbir yerin, Van gibi hızla toparlanmadığını biliyoruz. Ama Van depremi sonrasında, sivil toplum örgütleri ve 75 milyon insanımız kenetlenerek kentin yeniden ayağa kalkması için adeta seferber oldular. Bizler sanayici ve iş adamları olarak iki büyük deprem yaşamış bir kentin bu kadar kısa süre içinde ayağa kalkmasını açıkçası beklemiyorduk. İlimizin yeniden inşasında emeğe geçenlere teşekkür ediyoruz. VASİAD’ın yeni seçilen yönetimi de bu kentin yeniden inşası için daha önce olduğu gibi bundan sonra da katkılarını sunmaya devam edecektir.” dedi.

        Vali Münir Karaloğlu da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi, yeni seçilen VASİAD yönetimine başarı dileklerini iletti. Ziyarete Başkan Çiçeksay’ın yanı sıra Başkan Yardımcısı Veysel Dikici, Yönetim Kurulu üyeleri Bekir Karayel, Ömer Başar, Kudbettin Baştuğ, Yusuf Başıbüyük, Turan İlli, Ümit Ova ve Genel Sekreter İskender Sezek katıldı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x