Vallik tüm partilerin mitin yaptığı alanı HDP’ye vermedi

07 Mayıs 2015 Perşembe 14:00

HDP Kahramanmaraş İl Örgütü’nün 9 Mayıs’ta Müftülük meydanında yapmayı planladığı mitinge Valilik tarafından güvenlik gerekçesiyle izin verilmedi. Valilik, mitin için HDP’ye Müftülük meydanı yerine Gar meydanını adres gösterdi....

Vallik tüm partilerin mitin yaptığı alanı HDP'ye vermedi

HDP Kahramanmaraş İl Örgütü’nün 9 Mayıs’ta Müftülük meydanında yapmayı planladığı mitinge Valilik tarafından güvenlik gerekçesiyle izin verilmedi. Valilik, mitin için HDP’ye Müftülük meydanı yerine Gar meydanını adres gösterdi.

HDP Kahramanmaraş il örgütünün, 9 Mayıs Cumartesi günü saat 12:00’de Müftülük meydanında HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın katılımı ile yapmayı planladığı seçim mitingi valilik engeline takıldı. Güvenlik gerekçesiyle müftülük meydanında yapılması planlanan mitinge izin vermeyen valilik, HDP yönetimine Gar meydanını adres gösterdi.

HDP Kahramanmaraş milletvekili aday tanıtım toplantısında basın mensuplarıyla bir araya gelen HDP Kahramanmaraş İl Eş Başkanı Hayriye Durular, gereksiz gerekçelerle Müftülük Meydanı için izin alamadıklarını söyledi. Müftülük meydanın tüm siyasi partilerce kullanıldığına dikkat çeken Durular, "Biz Hakların Demokratik Partisi olarak Kahramanmaraş Valiliğine Müftülük meydanı için başvuru yaptık. Maalesef biz her zaman özellikle şunun vurgusunu yapıyoruz, siyasal zeminde gerçekten Türkiye siyasal hayatına artık yerimizi bulmak istiyoruz. Fırsat verilirse biz kendimizi siyasal zeminde ifade etmek istiyoruz. Halklarla buluşmak istiyoruz. Maraş’ın Müftülük meydanı tüm siyasi partilerin rahatlıkla kullandığı bir alan maalesef yine her zamanki gibi sistemli bir şekilde karşımızda durdu. Gereksiz gerekçelerle, göstermelik bahanelerle, kamu hizmeti gerekçesiyle, güvenlik gerekçesiyle maalesef gar meydanı valilik tarafından uygun görüldü. Biz her şeye rağmen siyasal zeminde Gar meydanında mitingimizi yapacağız. HDP olarak artık her yerde her alanda tüm ezilenlerle birlikteyiz." dedi.

"KAHRAMANMARAŞ’TA 75 BİN OY HEDEFİMİZ VAR"

7 Haziran’da Kahramanmaraş’ta seçmenlerden 75 bin oy almayı hedeflediklerini belirten HDP Kahramanmaraş İl Eş Başkanı Erhan Yapıcı ise "Bizim belirlemiş olduğumuz bir oy standardı var. Maraş HDP il örgütü olarak beklemiş olduğumuz oy sayısı 75 bin ve hedefimiz. Onun üzerinde çalışıyoruz. Alacağımızdan çok çok eminiz. Genel olarak ülkeye baktığımız zaman bir konjonktür var. Maraş topraklarında da aynı şekilde. Biz tüm kimliklerin partisi olmaya devam ediyoruz." diye konuştu.

Daha sonra HDP Kahramanmaraş Milletvekilleri söz alarak öz geçmişleri ve milletvekili seçilmeleri durumunda projelerini anlattı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x