Van’da bir araca yapılan silahlı saldırıda 2 kişi hayatını kaybetti

14 Mayıs 2020 Perşembe 19:19

Özalp ilçesinde karantinaya alınan mahalleye yardım dağıttıktan sonra ilçe merkezine dönen Vefa Sosyal Destek Grubuna ait araca kimliği belirsiz kişiler tarafından uzun namlulu silahlarla ateş edildi. Olayda 2 kişi hayatını kaybetti.

Van'da bir araca yapılan silahlı saldırıda 2 kişi hayatını kaybetti

 

Van Valiliği tarafından yapılan açıklamamda; “14 Mayıs 2020 günü pandemi tedbirleri kapsamında karantinaya alınan Özalp ilçesi Eğribelen Mahallesi’ne Vefa Sosyal Destek Grubu kapsamında 65 HD 084 plakalı araç ile yardım götüren Özalp Belediyesi ekibi köye yardım dağıtıp ilçe merkezine dönerken, Mehmetalan Mahallesi yakınlarında saat 12.00 sıralarında arkalarından yaklaşan bir araç içerisinde bulunan kişi veya kişiler tarafından uzun namlulu silahlarla saldırıya uğramıştır. Saldırıyı gerçekleştiren araç olay yerinden kaçmıştır.” denildi

“2 kişi hayatını kaybetti”

Açıklamanın devamında; “Saldırıda bir belediye çalışanımız ile ilçe merkezine dönerken yoldan aldıkları bir sivil vatandaşımız olay yerinde hayatlarını kaybetmiş, araçta bulunan diğer belediye çalışanımız ise saldırıdan yaralı olarak kurtulmuş ve Özalp Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmıştır. Saldırganların yakalanması için bölgede geniş kapsamlı operasyon başlatılmıştır. Ayrıca olay ile ilgili inceleme ve soruşturma başlatılmıştır.” ifadeleri kullanıldı.

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x