Van'da KCK davasından 7 kişi tahliye oldu

01 Ekim 2013 Salı 17:36

Van’ın Erciş ilçesinde gerçekleştirilen KCK operasyonunda gözaltına alındıktan sonra haklarında terör örgütü üyeliğinden dava açılan 7 kişi, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.Van 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 15 Mayıs...

Van'da KCK davasından 7 kişi tahliye oldu

Van’ın Erciş ilçesinde gerçekleştirilen KCK operasyonunda gözaltına alındıktan sonra haklarında terör örgütü üyeliğinden dava açılan 7 kişi, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Van 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 15 Mayıs 2012 tarihinde Erciş'te düzenlenen KCK operasyonunda gözaltına alındıktan sonra tutuklanan 13 kişinin yargılandığı davanın üçüncü duruşması görüldü. Duruşmaya önceki duruşmalarda tahliye edilen 6 sanık ile tutuklu yargılanan 7 sanık katıldı. Daha önce tercüman eşliğinde Kürtçe savunma yapan sanıkların beraatlerini talep ettiği duruşmada, sanık avukatları da müvekkillerinin uzun süredir tutuklu olduğunu, tüm delillerin toplandığını belirterek tahliyelerini talep etti.

Sanık avukatların yaptığı savunmanın ardından duruşmaya ara veren mahkeme heyeti, tutuklu bulunan tüm sanıkların tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edilmelerine karar verdi. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x