Vicdanlı vatandaş, minibüsün çarptığı köpeği ameliyat ettirdi

12 Ocak 2013 Cumartesi 10:46

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde bir minibüsün çarpıp yolda yaralı halde bıraktığı köpeğe, vicdan sahibi bir vatandaş sahip çıktı.Kurtuluş Mahallesi Şabaplı yolunda sürücüsü ve plakası alınamayan bir minibüs, yolun karşısına geçmek...

Vicdanlı vatandaş, minibüsün çarptığı köpeği ameliyat ettirdi

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde bir minibüsün çarpıp yolda yaralı halde bıraktığı köpeğe, vicdan sahibi bir vatandaş sahip çıktı.

Kurtuluş Mahallesi Şabaplı yolunda sürücüsü ve plakası alınamayan bir minibüs, yolun karşısına geçmek isteyen bir köpeğe çarptı. Kazayı görenler, sürücünün ileride durarak hasar olup olmadığına baktığını, sonra da yoluna devam ettiğini söyledi. O sırada olay yerinde bulunan Kasım Yasdıoğlu isimli bir kişi, yaralı köpeği en yakın veterinere götürdü. Veteriner, ön bacaklarından yaralanan köpeğe ilk müdahaleyi yaptı ve ameliyata aldı. Yaralı hayvan, 3 saat süren ameliyattan sonra hayati tehlikeyi atlattı. Köpeğin kurtulduğuna çok sevinen Yasdıoğlu, hayvanların da bir canı olduğunu ve kimsenin onları öldürmeye hakkının bulunmadığını söyledi.

Köpeğinin yaralandığını öğrenen Serkan Aslantaş ise gözyaşlarına hakim olamadı. Kurtulduğuna çok sevinen Aslantaş “Köpeğime çarpıp kaçan sürücü çok vicdansızmış ama vicdanlı insanlar da var. Kasım Bey’e teşekkür ederim.” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x