Viranşehir’de aşiretler çarşıda çatıştı: 2 yaralı

23 Ocak 2013 Çarşamba 16:55

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde gündüz vakti bir işyerinin kurşunlanması sonucu 2 kişi yaralandı. Edinilen bilgilere göre, Dodukan ve Köran aşiretlerine mensup kişiler arasında çarşı merkezinde çatışma çıktı. Saat 15.00 sularında...

Viranşehir'de aşiretler çarşıda çatıştı: 2 yaralı

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde gündüz vakti bir işyerinin kurşunlanması sonucu 2 kişi yaralandı.

Edinilen bilgilere göre, Dodukan ve Köran aşiretlerine mensup kişiler arasında çarşı merkezinde çatışma çıktı. Saat 15.00 sularında Kışla Mahallesi Askerlik Şubesi Caddesi'ndeki iş yeri kimliği belirsiz kişiler tarafından kurşunlandı. Olayda işyeri sahibi Abdullah Uzun ile henüz ismi belirlenemeyen bir vatandaş başına aldığı darbe ile yaralandı. Polis kısa sürede olay yerine gelerek güvenlik çemberi oluşturdu. Bu esnada Kale Mahallesi Eski PTT Caddesi'nden silah sesleri yükseldi. Buradaki olayda da 63 HP 771 plakalı araç tarandı. Polis ekipleri ikinci olayın gerçekleştiği yere giderek burada da gerekli önlemleri almaya çalıştı.

Vatandaşlar, Dodukan ve Köran aşiretlerine mensup kimseler arasında yaşandığı iddia edilen çatışmaların ardından ilçede olayların büyümesinden endişe ettiklerini belirtti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x