Yanan kargo gemisinin kaptanı kurtarıldı

20 Aralık 2012 Perşembe 06:40

Çanakkale açıklarında yanan bir yük gemisinin tek mürettebatı olan gemi kaptanı kurtarıldı. Kontrol altına alınan yangının soğutma çalışmaları devam ediyor. Bozcaada ilçesi açıklarında bekleyen 69 metre uzunluğundaki 'Cedit-4' adlı...

Yanan kargo gemisinin kaptanı kurtarıldı

Çanakkale açıklarında yanan bir yük gemisinin tek mürettebatı olan gemi kaptanı kurtarıldı. Kontrol altına alınan yangının soğutma çalışmaları devam ediyor.

Bozcaada ilçesi açıklarında bekleyen 69 metre uzunluğundaki 'Cedit-4' adlı Türk bandıralı kargo gemisinde henüz belirlenemeyen bir neden dolayı dün akşam saatlerinde yangın çıtı. Yaşam mahallinde çıkan yangın, kısa sürede büyümeye başlayınca gemide tek başına bulunan kaptan Uğur Aykafa yardım istedi. Yardıma karşılık veren Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, bölgeye tahliye botu ve yangın söndürme römorkörleri gönderdi. Yangından saatler sonra gemiye yetişen ekipler, kaptan Aykafa'yı gemiden alarak yangına müdahale etti. Geminin diğer 5 mürettebatının gündüz gemiyi terkettiği öğrenildi. Çıkan yangının kontrol altına alındığı ve soğutma çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x