Yangında çıkan çalışmada soğutma çalışmaları sürüyor

02 Nisan 2013 Salı 18:28

Yenikapı’dan Adalar’a giden ‘Sabret İstanbul’ isimli teknenin motor kısmında yangın çıktı. Yangının büyümesi üzerine teknede bulunan yolcular tahliye edildi. Sahile çekilen teknede soğutma çalışmaları sürüyor. Yenikapı’dan...

Yangında çıkan çalışmada soğutma çalışmaları sürüyor

Yenikapı’dan Adalar’a giden ‘Sabret İstanbul’ isimli teknenin motor kısmında yangın çıktı. Yangının büyümesi üzerine teknede bulunan yolcular tahliye edildi. Sahile çekilen teknede soğutma çalışmaları sürüyor.

Yenikapı’dan Adalar istikametinde seyreden, Mavi Marmara şirketine ait ‘Sabret İstanbul’ isimli teknenin motor kısmında henüz belirlenemeyen bir sebeple yangın çıktı. Büyük paniğe neden olan yangın sonrası, kaptan tekneyi Bostancı sahiline yaklaştırdı. Burada yolcular başka bir tekneye nakledildi. Gemi personeli ve deniz polisi teknedeki yangını kontrol altına almak için uğraştı. Teknenin Bostancı sahiline çekilmesinden sonra itfaiye ekipleri de yangına karadan müdahale etti.

Olayda ölen ya da yaralanan olmadı ancak teknenin motor kısmında ciddi oranda maddi hasar meydana geldi. İtfaiye ekiplerin teknede soğutma çalışmaları sürüyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x