Yeni af mı çıkıyor? Kanun Çıkarsa 15 Bin Hükümlü Tahliye Olacak

23 Ocak 2013 Çarşamba 10:23

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Peker'in Meclis'te görüşülecek kanunla ilgili açıklamaları yeni af mı çıkıyor sorusunu da beraberinde getirdi.

Yeni af mı çıkıyor? Kanun Çıkarsa 15 Bin Hükümlü Tahliye Olacak
 Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’de görüşülecek kanunla ilgili bilgi veren Mustafa Peker’in açıklamaları yeni af mı çıkıyor sorusunu akıllara getirdi. Önümüzdeki günlerde TBMM’de görüşülecek kanunla 18 aydan aşağı cezası olan mahkûmlar denetimli serbestlik yasasından yararlanabilecek.

YENİ AF MI ÇIKIYOR?

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Peker, önümüzdeki günlerde Meclis'te görüşülecek kanunla 18 aydan aşağı cezası olan 15 bine yakın hükümlünün denetimli serbestlik uygulaması çerçevesinde açık cezaevinde kalma şartı aranmadan tahliye edilmesinin söz konusu olacağını belirtti.

TBMM’de görüşülmesi planlanan bazı kanun maddelerindeki değişikliklerle ülke genelinde 15 bin hükümlünün tahliye edilebileceğini belirten Mustafa Peker, 'Son dönemlerde denetimli serbestlik hızlı bir şekilde bu işlere girdi, güzelde çalışıyor. Muhtemelen, çarşamba günü Meclis'te yeni bir kanun görüşülecek. Bu kanunda 18 aydan aşağı cezası olan tüm hükümlüler, açık cezaevlerinde kalma şartı olmadan tahliye edilecek.’ dedi.

Yorum Gönder

@name x