Yeni Zelanda Genel Valisi Mateparae, Erdoğan tarafından törenle karşılandı

05 Ağustos 2015 Çarşamba 21:00

Resmî bir ziyaret için Türkiye’de bulunan Yeni Zelanda Genel Valisi Korgeneral Jerry Mateparae, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından resmî törenle karşılandı.Genel Vali Korgeneral Mateparae’ye...

Yeni Zelanda Genel Valisi Mateparae, Erdoğan tarafından törenle karşılandı

Resmî bir ziyaret için Türkiye’de bulunan Yeni Zelanda Genel Valisi Korgeneral Jerry Mateparae, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından resmî törenle karşılandı.

Genel Vali Korgeneral Mateparae’ye eşi Janine Mateparae’nin de eşlik ettiği karşılama töreninde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanında eşi Emine Erdoğan da hazır bulundu.

Avustralya ve Yeni Zelanda’nın ev sahipliklerinde 6 ve 8 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Anzak Anma Törenleri’ne katılmak üzere Türkiye’ye gelen Genel Vali Mateparae için düzenlenen karşılama töreninde, önce iki ülkenin millî marşları çalındı ve 21 pare top atışı yapıldı.

Genel Vali Mateparae tören kıtasını selamladıktan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir süre baş başa görüştü. Görüşmede Türkiye ile Yeni Zelenda arasındaki ikili ilişkiler, bölgesel ve uluslararası konular ele alındı.

GENEL VALİ MATEPARAE ONURUNA AKŞAM YEMEĞİ

Baş başa görüşme tamamlandıktan sonra, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından, Yeni Zelanda Genel Valisi Korgeneral Mateparae onuruna verilen resmî akşam yemeğine geçildi. Yemekte Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Genel Vali Mateparae'ye, eşlerinin yanı sıra beraberindekiler de eşlik etti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x