Yine Töre Cinayeti

25 Aralık 2012 Salı 14:41

Batman Diyarbakır yolu üzerindeki Bismil Köprüsü yanında yaklaşık bir hafta önce ölü bulunan 15 yaşındaki H. Daşlı'nın töre cinayetine kurban gittiği ortaya çıktı.        Polis, 15 yaşındaki...

Yine Töre Cinayeti

Batman Diyarbakır yolu üzerindeki Bismil Köprüsü yanında yaklaşık bir hafta önce ölü bulunan 15 yaşındaki H. Daşlı'nın töre cinayetine kurban gittiği ortaya çıktı.

        Polis, 15 yaşındaki kızın boğularak öldürüldüğünü tespit etti. Daşlı’nın, istemediği bir kişiyle zorla evlendirildiği, bir yıl evli kaldıktan sonra şiddetli geçimsizlik gerekçesiyle eşinden ayrılarak Diyarbakır merkezde oturan ailesinin yanına geri döndüğü iddia edildi. H. Daşlı’nın, Diyarbakır’da tecavüze uğrayarak hamile kaldığının anlaşılması üzerine aile büyüklerinin aldığı kararla öldürüldüğü öne sürüldü. Cinayetle ilgili olarak gözaltına alınan 7 kişiden, H. Daşlı’nın dedesi G.D. azmettirici, amcaları H.D. ve E.D. ise cinayeti işleyen kişiler olarak suçlanıyor. Daşlı’ya tecavüz ettiği öne sürülen akrabaları ise aranıyor.

        Batman Çayı kenarında köylüler tarafından ölü olarak bulunduktan sonra Batman Bölge Devlet Hastanesi morguna kaldırılan cesedin 15 yaşındaki H. Daşlı’ya ait olduğu ortaya çıkmıştı.

Yorum Gönder

@name x