Yozgat'ta 154 bin paket kaçak sigara ele geçirildi

04 Ağustos 2015 Salı 18:19

Yozgat Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, 3 ayrı operasyonda toplam 154 bin 470 paket gümrük kaçağı bandrollsüz sigara ele geçirdi. Olayla ilgili gözaltına alınan 11 şüpheli,...

Yozgat'ta 154 bin paket kaçak sigara ele geçirildi

Yozgat Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, 3 ayrı operasyonda toplam 154 bin 470 paket gümrük kaçağı bandrollsüz sigara ele geçirdi. Olayla ilgili gözaltına alınan 11 şüpheli, adli işlemlerin ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları çalışmalar neticesinde doğu illerinden batı illerine yüklü miktarda kaçak sigara sevkiyatı yapılacağı bilgisine ulaştı. Polis ekipleri, Yozgat Muslubelen rampasında durdurdukları iki otomobil ve bir TIR’da arama yaptı. Aramada toplam 154 bin 470 paket gümrük kaçağı bandrolsüz sigara ele geçirildi.

Olayda kullanılan 2 araca el koyan ekipler, 11 kişiyi de gözaltına aldı. Gözaltına alınan şüpheliler adli işlemlerin ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Sigaranın piyasa değerinin yaklaşık, 1 milyon 125 bin 967 lira olduğu belirtildi.

İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, yaptığı açıklamada, terör örgütlerinin kazanç sağladığı önemli kaynakların başında sigara kaçakçılığının geldiğini belirterek, şunları ifade etti: “Ülkemizin huzur ve refahının sağlanmasının önündeki en önemli engel olan terör örgütlerinin kazanç kapılarından biri olan sigara kaçakçılığından elde edilen gelirlerle terörist faaliyetlere finansman sağlandığı ülkemizde bilinen bir gerçektir. Şüphesiz terör örgütlerinin finans kaynakları kesilmeden de terörü bitirmenin kolay olmadığı açıktır. Bu bağlamda ülkemizin ve milletimizin geleceğini tehdit eden terörün en büyük finans kaynaklarından olan sigara ve uyuşturucu kaçakçılığına yönelik çalışmalarımız azim ve kararlılıkla devam edecektir."

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x